Piotr Zieliński z nową propozycją od Napoli. Klauzula kością niezgody?!

Piotr Zieliński z nową propozycją od Napoli. Klauzula kością niezgody?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Calciomercato

Piotr Zieliński otrzymał od Napoli kolejną propozycję przedłużenia umowy.

Ostatnie tygodnie są dla reprezentanta Polski wyjątkowo udane. Kilka dni temu zanotował on asystę w meczu przeciwko Sampdorii, z kolei nieco wcześniej strzelił gola przeciwko Juventusowi.

Dobra postawa Zielińskiego spowodowała, że działacze zdecydowali się na przyspieszenie rozmów w kwestii nowego kontraktu. Obecny obowiązuje bowiem do 30 czerwca 2021 roku. Na jego podstawie Polak zarabia w skali sezonu zaledwie nieco ponad milion euro.

Jeśli chodzi z kolei o propozycję nowej umowy, ta miałaby być ważna co najmniej do 30 czerwca 2024 roku i wiązałaby się z sowitą podwyżką. Ponadto miałby się znaleźć w niej klauzula odstępnego. Ta z kolei według prezydenta wicemistrza Włoch, Aurelio De Laurentiisa, powinna oscylować pomiędzy 80 a 85 milionów euro.

Na takie rozwiązanie nie zgadza się Zieliński. Pomocnik nadal myśli o ewentualnej zmianie klubu i uważa, że takowy zapis mógłby mu to w znacznym stopniu utrudnić.

Warto wspomnieć, że zainteresowanie byłym zawodnikiem Udinese Calcio przejawia między innymi Paris Saint-Germain.

Zieliński trafił do Neapolu z Udinese Calcio latem 2016 roku. W tym sezonie rozegrał łącznie 29 meczów. Strzelił w nich dwa gole. Do swojego dorobku dorzucił także cztery asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy