Piszczek o swojej przyszłości. „Zrobię to, bo chcę mieć wybór”

Piszczek o swojej przyszłości. „Zrobię to, bo chcę mieć wybór” fot. fotobroda / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Meczyki

Łukasz Piszczek udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi. Wyznał w nim, że planuje rozpocząć kurs trenerski, choć na ten moment jest to jedynie jedna z możliwości w jego karierze.

Legendarny polski prawy obrońca pożegnał się ostatnio z Borussią Dortmund i tym samym zakończył swoją piłkarską karierę. Ostatnie kilka tygodni było dla niego bardzo intensywne, zwłaszcza, że dopiero teraz decyduje on, jakie kroki zawodowe podjąć dalej. W wywiadzie z Tomaszem Włodarczykiem, opublikowanym na portalu „Meczyki”, przyznał, że nie wyklucza zostania trenerem, choć ma też na siebie inne pomysły.

- Dużo osób mnie pyta, co teraz. Chce znać rozkład każdego mojego dnia, a ja daję sobie odrobinę oddechu. Muszę to sobie wszystko przetrawić. Poukładać sprawy wokół siebie - stwierdził Piszczek.

- Plan, że będę pomagał w LKS-ie Goczałkowice-Zdrój, jest zachowany. To zresztą nie będzie żadna nowość w moim życiu, bo od kilku lat mocno angażowałem się w funkcjonowanie klubu. Teraz będę miał luźniejszy kalendarz, więc poświęcę się temu projektowi mocniej, ale jeszcze nie chcę mówić o szczegółach. Na wszystko przyjdzie czas.

- Zostanę trenerem? Nie wykluczam, że to będzie moja droga. Pewnie niedługo zacznę kurs trenerski w Polsce. Zrobię licencję, a potem zobaczę jak i kiedy ją wykorzystam. To nie jest tak, że będę ją robił z jakimś konkretnym zamiarem. Ale chcę ją mieć, bo to da mi wybór.

Piszczek odniósł się do wieloletnich spekulacji na temat odejścia z BVB. Przez długi czas Polak był łączony z przenosinami do silniejszego zespołu, teraz jednak przyznaje, że nigdy nie brał tego realnie pod uwagę.

- Nigdy nie traktowałem Borussii jako przystanku. Często piłkarze mówią o zrobieniu kolejnego kroku. Z mniejszego klubu do BVB, gdzie wielu świetnie się wypromowało, a potem do innej drużyny. Nie wiem, jakie propozycje czy zapytania wpływały na skrzynkę dyrektora Zorca. Po prostu wspólnie zawsze dochodziliśmy do wniosku, że ten układ się sprawdza. Skoro nikt mnie stąd nie wyrzucał, to ja nie chciałem odchodzić. Jestem jak drzewo, które nie lubi być przesadzane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy