Piszczek świętuje awans

Piszczek świętuje awans fot. LKS Goczałkowice-Zdrój
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LKS Goczałkowice-Zdrój

LKS Goczałkowice-Zdrój pokonał w meczu barażowym Szombierki Bytom (0:0, 2:0 po dogrywce) i uzyskał awans do III ligi.

Przedwczesne zakończenie rywalizacji w niższych klasach rozgrywkowych w Polsce nie oznaczało wszędzie definitywnego zamknięcia piłkarskich zmagań.

Z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia między innymi w województwie śląskim, gdzie o awans do III ligi musiały w dodatkowym spotkaniu zmierzyć się ze sobą dwaj zwycięzcy grup z niższej klasy - Szombierki Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój.

Starcie jednokrotnego mistrza Polski z sezonu 1979/1980 z zespołem, w którym pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał Łukasz Piszczek było bardzo wyrównane i rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce na korzyści ekipy wspieranej przez byłego już reprezentanta Polski po dwóch trafienia znanego z występów na poziomie Ekstraklasy - Piotra Ćwielonga.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z całego meczu. Decydujące akcje z udziałem byłego gracza Ruchu Chorzów, Wisły Kraków czy Śląska Wrocław miały miejsce w 2:01:20 i 2:32:16.

Łuaksz Piszczek mógł z uśmiechem na ustach śledzić poczynania swojego klubu w drodze do Dortmundu, ponieważ wcześniej pomógł Borussii pokonać RB Lipsk (2:0) i tym samym przypieczętować zdobycie drugiego miejsca w tabeli Bundesligi przez ekipę z Signal Iduna Park.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy