Piszczek z nowym kontraktem w Borussii Dortmund i planami powrotu do Polski

Piszczek z nowym kontraktem w Borussii Dortmund i planami powrotu do Polski fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport.pl | Bild

Łukasz Piszczek w rozmowie ze Sport.pl przyznał, że po zakończeniu przygody z Borussią Dortmund nie zamierza kończyć kariery piłkarskiej. Wprost przeciwnie, planuje grę w klubie, którego jest wychowankiem. W międzyczasie „Bild” obwieścił, że Polak podpisał nowy kontrakt z aktualnym pracodawcą.

34-latek w przeszłości wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie na temat LKS-u Goczałkowice Zdrój. To właśnie tam stawiał on swoje pierwsze kroki w futbolu i choć obecnie jest na zupełnie innym etapie kariery, nie zapomina o macierzystej ekipie. Prawy bądź środkowy defensor zadeklarował bowiem, że gdy zakończy już współpracę z BVB, chce wspomóc swój były klub, który nie tak dawno rozgrywki IV ligi zakończył na pierwszym miejscu i wkrótce zagra w barażach o awans do III ligi.

– Zakładam, że w czerwcu 2021 będę się pakował na powrót do Polski. Mam tu swoje sprawy i plany związane z moją akademią piłkarską w Goczałkowicach, z LKS Goczałkowice, w którym chciałbym trochę pograć – zdradził Piszczek w rozmowie ze Sport.pl.

Nim do tego dojdzie, Polak planuje pograć jeszcze przez 12 miesięcy w aktualnym klubie, choć jeszcze nie tak dawno deklarował zakończenie kariery w tym roku.

– Od dłuższego już czasu rozmawiamy o kontrakcie rocznym, bo takiego chcę i ja, i klub. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to tak się stanie. Wcześniej mówiłem, że do 2020 jestem w stanie grać na takim poziomie, żeby nie mieć do siebie pretensji. Tak oceniałem w 2018, gdy negocjowałem obecnie obowiązujący kontrakt, gdy jeszcze grałem w reprezentacji – oznajmił.

Wygląda jednak na to, że temat jest już nieaktualny, gdyż jak poinformował „Bild”, strony osiągnęły porozumienie w sprawie przedłużenia umowy do 30 czerwca 2021 roku

– Przez te dwa lata, gdy już nie gram w kadrze, mam w roku dużo więcej czasu, by się pozbierać fizycznie i psychicznie. Mniej dni w roku spędzam w rygorze meczowo-hotelowym, mam czas dla rodziny, mam czas na odwiedzenie Polski. Kadra to jest średnio pewnie jakieś dziesięć meczów w roku, to jest duże obciążenie w moim wieku. Można powiedzieć, że tego obciążenia niedoszacowałem wtedy, w 2018. Rezygnacja z gry w kadrze sprawiła, że jeszcze spokojnie wystarczy mi sił na jeden sezon, do 2021 – dodał.

Łukasz Piszczek w Borussii Dortmund gra już od dekady i nie ukrywa, że w tym sezonie chciałby sięgnąć po mistrzostwo Niemiec.

– Zdajemy sobie sprawę, że ten sezon nie jest normalny. Tu się mogą różne rzeczy wydarzyć. Od początku mówiliśmy, że w tym sezonie chcielibyśmy wreszcie dać Borussii kolejne mistrzostwo i nadal w to wierzymy – zaznaczył.

Dorobek doświadczonego defensora z obecnej kampanii to 30 meczów, gol i cztery kluczowe podania. Łącznie w barwach dortmundczyków uzbierał on 355 występów (dziesiąty wynik w historii klubu).

Cały wywiad z Piszczkiem dostępny jest na Sport.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy