PNA 2010: Gedo trafia - Egipt trzeci raz z rzędu mistrzem

2010-01-31 17:59:29; Aktualizacja: 14 lat temu
Redakcja Źródło: Transfery.info

Egipt wygrał rozgrywany w Angoli Puchar Narodów Afryki 2010. W finałowym spotkaniu pokonał Ghanę 1-0.<BR><BR>Skromne zwycięstwo zapewnił w 83. minucie superrezerwowy Mohammed Nagy, czyli po prostu Gedo. Egi(...)

Egipt wygrał rozgrywany w Angoli Puchar Narodów Afryki 2010. W finałowym spotkaniu pokonał Ghanę 1-0.

Skromne zwycięstwo zapewnił w 83. minucie superrezerwowy Mohammed Nagy, czyli po prostu Gedo. Egipski napastnik jednocześnie zdobył koronę króla strzelców turnieju z 5 bramkami na koncie.

Początkowo to jednak Ghana, najmłodszy zespół turnieju, prezentowała się lepiej. Kolejne próby ataków nie przynosiły jednak wymiernych efektów. Na wyróżnienie w pierwszej części gry zasłużył zwłaszcza bardzo aktywny Andre Ayew. Z kolejnymi minutami sytuacja wyrównała się.

Druga połowa przyniosła odwrócenie roli. To Egipt naciskał na Ghaną, a ta groźnie kontratakowała. Niezłym strzałem popisał się Gyan, groźnie uderzając z rzutu wolnego. Kluczowa dla końcowego wyniku była zmiana z siedemdziesiątej minuty - Motaeba zastąpił Gedo.

Trzynaście minut kibice Faraonów czekali na trafienie najlepszego strzelca. Asystę przy bramce zaliczył Zidan, z który Gedo zagrał klepkę w okolicach linii pola karnego, a potem skutecznie uderzył w róg bramki, bronionej przez Kingsona.

W końcowych minutach Ghana próbowała desperackich ataków. Na nic się jednak one zdały i Egipt wygrał Puchar Narodów Afryki po raz trzeci z rzędu. Takim wyczynem nie może się pochwalić żadna inna drużyna w historii rozgrywek.