Pochettino o sytuacji w PSG. O Mbappé, Donnarummie, Pogbie i... przeprowadzce do Tottenhamu

Pochettino o sytuacji w PSG. O Mbappé, Donnarummie, Pogbie i... przeprowadzce do Tottenhamu fot. CHRISTOPHE SAIDI/SIPA/PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Le Parisien

Mauricio Pochettino udzielił wywiadu „Le Parisien”, w którym wypowiedział się na temat bieżących spraw wokół jego Paris Saint-Germain.

Szkoleniowiec paryżan z pewnością sam chciałby poznać odpowiedzi na wiele pytań, w szczególności te w kontekście przyszłości Kyliana Mbappé. Francuz nie przedłużył jeszcze umowy, a coraz więcej wskazuje na to, że w ogóle nie ma tego w swoim zamyśle, chcąc przenieść się do Realu Madryt. Klub nie zamierza z kolei mu na to pozwalać, a przynajmniej tego ułatwiać.

Napastnik miał rozmawiać z Pochettino na temat swoich planów, trener zapewnia jednak, że nie będzie to miało wpływu na możliwość regularnej gry dla 22-latka.

- Czy Mbappé mówił mi o swojej przyszłości? To są prywatne rozmowy. Ale w żadnym wypadku nie powiedział mi, że z całą pewnością odejdzie - powiedział Pochettino.

- Nie wyobrażam sobie, by w przyszłym roku miał odejść jako wolny zawodnik. Staram się o tym w ogóle nie myśleć. Jedyną oczywistą sprawą jest to, że do końca jego umowy pozostał rok, lecz będziemy go traktować jakby miał przed sobą pięć lat kontraktu.

Ostatnimi czasy pojawiały się informacje, iż PSG może „zakryć” zamieszanie wokół swojej gwiazdy, sprowadzając na Parc des Princes Paula Pogbę. W tym przypadku Pochettino woli jednak poczekać na rozwój wydarzeń.

- Pogba? Nie będę mówić o nazwiskach. Klub pracuje po cichu, wykonuje dobrze swoje zadania. Na koniec okna zobaczymy, kim będziemy dysponować, kto przyjdzie, a kto odejdzie.

Odejść mógł nawet sam Pochettino. Tottenham bardzo długo szukał nowego menedżera, a wśród wymienianych kandydatów znajdował się właśnie Argentyńczyk, dla którego byłby to wielki powrót do północnego Londynu. Ostatecznie nic z tego nie wyszło i teraz szkoleniowiec postanowił przedstawić sprawę ze swojej perspektywy. Następnie wypowiedział się również na temat sprowadzenia Gianluigiego Donnarummy, który będzie musiał walczyć o miejsce w składzie z Keylorem Navasem.

- Powrót do Tottenhamu? Było sporo plotek, wiadomo jak działa futbol. W klubach zachodzą zmiany, dotyczy to piłkarzy, ale także trenerów, więc zawsze pojawiają się jakieś spekulacje. Cały czas utrzymywaliśmy z prezydentem oraz dyrektorem Leonardo spokojne i płynne relacje. Wszystko między nami było jasne.

- Donnarumma czy Navas? Wszyscy wiedzą jak wygląda rywalizacja o miejsce w składzie. To musi być zdrowa walka. Chcemy być uczciwi wobec obu z nich, na bieżąco oceniając, który jest lepszy, kto ma w danym momencie lepszą formę. To klub podjął decyzję o sprowadzeniu Gigio. W takich okolicznościach piłkarze muszą zaakceptować swoją sytuację. PSG to zespół, w którym rywalizacja musi dotyczyć wszystkich pozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy