Pochettino szykuje się do powrotu. „Jestem otwarty”

Pochettino szykuje się do powrotu. „Jestem otwarty”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Mauricio Pochettino nie zamierza zbyt długo pozostać na bezrobociu i po zakończeniu odpoczynku planuje podjąć kolejne wyzwanie w jednej z europejskich drużyn.

Argentyńczyk postanowił wrócić do rodzimego kraju po zakończeniu swojej długoletniej przygody w Tottenhamie, aby odpocząć od piłki i spędzić trochę czasu z rodziną.

47-latek nie planuje jednak spędzić zbyt wiele czasu w Ameryce Południowej i już zaczyna powoli snuć plany na przyszłość, które wiąże z dalszą pracą na Starym Kontynencie, gdzie o jego względy ma zabiegać między innymi Bayern Monachium czy Borussia Dortmund.

Mauricio Pochettino cieszy się naturalnie zainteresowanie także przedstawicieli innych ekip takich jak Arsenal czy FC Barcelona, ale on sam z racji tego, że prowadził wspomniane „Koguty” oraz Espanyol kategorycznie wykluczył możliwość przejęcia obu tych zespołów.

- Nie miałem zbyt wiele czasu na przetrawienie tego, co się stało. Moją pierwszą decyzją był powrót do Argentyny, żeby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Chcę się wyłączyć na dziesięć dni - powiedział szkoleniowiec.

- Jest wiele klubów i atrakcyjnych projektów, do których mógłbym dołączyć. Teraz najważniejsze dla mnie jest oczyszczenie głowy po ponad pięciu sezonach spędzonych w Tottenhamie. Moim głównym celem na teraz jest odbudowanie siebie i odzyskanie wewnętrznej motywacji - dodał Argentyńczyk.

- Osoba w moim wieku nie potrzebuje zbyt wiele czasu na regenerację. Jestem otwarty na wysłuchanie ofert. Zamierzam powrócić do pracy w Europie. Trudno mi sobie wyobrazić zaangażowanie w jakiś projekt w Argentynie, ale ze względu na rodzinę nie odrzuciłbym jednak propozycji pracy w ojczyźnie. Teraz czeka mnie kilka spokojnych dni i zobaczymy później, co się wydarzy - przyznał Pochettino.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy