Pogoń Szczecin wygrała z klubem Bundesligi

2024-10-10 16:04:48; Aktualizacja: 2 godziny temu
Pogoń Szczecin wygrała z klubem Bundesligi Fot. Szymon Gorski / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Pogoń Szczecin w ramach meczu towarzyskiego mierzyła się z Unionem Berlin. Podopieczni trenera Roberta Kolendowicza pokonali przedstawiciela Bundesligi wynikiem 3-1. Choć był to tylko sparing, końcowy wynik i tak jest oczywiście miłym zaskoczeniem.

Październikowa przerwa na reprezentacje sprawiła, że kluby oraz niepowołani zawodnicy mają teraz sporo czasu na wprowadzenie pewnych poprawek, czy też po prostu odpowiednie przygotowanie się do wznowienia rozgrywek. Czas ten należycie wykorzystuje Pogoń Szczecin, która udała się do Berlina, by w czwartek zagrać sparing z miejscową drużyną.

Nie był to byle jaki rywal, bowiem podopieczni trenera Roberta Kolendowicza mierzyli się z dobrze wyglądającym w tym sezonie Unionem Berlin. Klub ten zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli Bundesligi, mając na swoim koncie łącznie jedenaście punktów, a więc dokładnie tyle samo co piąty Bayer Leverkusen.

„Die Eisernen” tego dnia musieli radzić sobie bez Leopolda Querfelda, Frederika Rönnowa, László Bénesa, Andrása Schäfera, Oluwaseuna Ogbemudii, Aljoschy Kemleina oraz Toma Rothe. Każdy z nich otrzymał powołanie do reprezentacji. Po stronie niemieckiej ekipy zabrakło także kilku piłkarzy walczących z kontuzjami. Dotknęły one Yannica Steina, Josipa Juranovicia, Christophera Trimmela oraz Kevina Vollanda.

Pomimo licznych absencji Union i tak był faworytem, co potwierdził w 22. minucie, zdobywając wówczas bramkę na 1-0. Pogoń nie zamierzała jednak łatwo się poddać, dlatego jeszcze przed przerwą odrobiła straty za sprawą bramki autorstwa Kamila Grosickiego. Do przerwy mieliśmy zatem remis.

Druga połowa była sporym zaskoczeniem, gdyż w jej trakcie to Pogoń zanotował jedyne trafienia. Najpierw bramkarza rywali pokonał Efthymis Koulouris, a później w końcowym fragmencie gry na listę strzelców wpisał się Antoni Klukowski.

W ostatecznym rozrachunku „Duma Pomorza” pokonała rywala z Bundesligi wynikiem 3-1, co z pewnością jest dla niej budującym faktem przed wznowieniem ligowych zmagań. Na ten moment zajmuje ona piątą lokatę w tabeli Ekstraklasy.