2024-08-01 22:30:03; Aktualizacja: 2 godziny temu
Pokaz determinacji ze strony piłkarzy Jacka Magiery. Śląsk Wrocław w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji [WIDEO] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Śląsk Wrocław w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji pokonał Riga FC 3:1 i tym samym zanotował awans.

„Wojskowi” na obcej ziemi nie zdołali sięgnąć po trzy punkty. To gospodarz wygrał 1:0.

Jacek Magiera wymagał od swoich zawodników zdwojonej motywacji i ją otrzymał.

Szósta minuta przyniosła gola dającego remis w dwumeczu. Był on owocem rzutu karnego zamienionego na bramkę przez Nahuela Leivę.

Goście się nie poddawali i jeszcze przed przerwą zanotowali trafienie na 1:1.

Po przerwie ponownie odezwali się gospodarze.

W 49. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Simeon Petrov. Środkowy obrońca głową zaskoczył bramkarza drużyny przeciwnej.

Niedługo potem piłka przed polem karnym trafiła do wspomnianego Nahuela. Hiszpan nie zważał na znaczną odległość i oddał silny strzał, po którym obserwowaliśmy wspaniałego gola. Futbolówka trafiła w prawy górny róg.

Po upływie godziny gry Łotysze stracili jednego piłkarza, co ułatwiło zadanie miejscowym.

Koniec końców dzięki wygranej 3:2 w dwumeczu Śląsk Wrocław zameldował się w następnej rundzie. Tam czeka już FC Sankt Gallen.