Polsce należał się w tej sytuacji rzut karny?! Kontrowersyjna decyzja sędziego

2024-06-21 18:37:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Polsce należał się w tej sytuacji rzut karny?! Kontrowersyjna decyzja sędziego Fot. TVP Sport
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski mierzy się z Austrią na EURO 2024. W 17. minucie piłka po uderzeniu Piotra Zielińskiego trafiła w rękę Phillippa Mwene. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na wapno.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Europy przegrała z Holandią. Wynik nie oddawał jednak całkowicie obrazu gry naszej kadry, bowiem ta zaprezentowała się naprawdę nieźle.

Jednak jeśli podopieczni selekcjonera Michała Probierza wciąż chcą wyjść z grupy, to w piątkowym starciu z Austrią muszą powalczyć o korzystny rezultat. Mecz ten lepiej zaczęli jednak nasi rywale, którzy wyszli na prowadzenie jako pierwsi.

Polacy ruszyli szybko do odrabiania strat. Całkiem groźnie zrobiło się w 17. minucie, gdy po udanym dryblingu Piotr Zieliński podjął decyzję o strzale. Futbolówka po uderzeniu naszego kapitana trafiła jednak w rękę Phillippa Mwene, który znajdował się w polu karnym.

„Biało Czerwoni” byli przekonani, że w tej sytuacji należy im się rzut karny. Arbiter był jednak całkiem innego zdania, bowiem nie uznał on, że to zagranie kwalifikuje się do odgwizdania.