Polska - Austria 0-1. Kiepski początek „Biało-czerwonych”

2024-06-21 18:19:25; Aktualizacja: 5 dni temu
Polska - Austria 0-1. Kiepski początek „Biało-czerwonych” Fot. nl1908
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski od 9. minuty przegrywa z Austrią 0-1. Bramkę dla przeciwnika strzelił Gernot Trauner.

Jeszcze przed turniejem wydawało się, że starcia Polska - Austria będzie kluczowe w kontekście awansu do fazy pucharowej EURO 2024. Nie zmieniło się to zresztą po pierwszej kolejce i porażkach obu ekip z faworyzowanymi Holendrami oraz Francuzami.

Podopieczni Michała Probierza przystąpili do rywalizacji z dużymi nadziejami, ale od samego początku to przeciwnik radził sobie dużo lepiej, przygotowując sobie następne ataki.

Proste błędy „Biało-czerwonych” zemściły się już w 9. minucie. Wtedy z lewej strony dogrywał Philipp Mwene, a piłkę do siatki skierował głową Gernot Trauner. Wojciech Szczęsny nie miał w tej sytuacji wielkich szans.

Na tablicy wyników zatem 1-0. Czy Polacy zdołają się podnieść i odwrócić losy rywalizacji?