Polska jednak pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów?!

Polska jednak pozostanie w Dywizji A Ligi Narodów?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Maciej Sawicki| Twitter

Reprezentacja Polski może pozostać w Dywizji A Ligi Narodów.

Jesienią 2018 roku odbyła się pierwsza edycja Ligi Narodów. Podopieczni Jerzego Brzęczka mierzyli się w Dywizji A z zespołami Portugalii i Włoch. Przy okazji dwumeczów zdołali zdobyć zaledwie dwa punkty, co dało im ostatnie miejsce w grupie i spadek do niższej dywizji. Podobny los spotkał także ekipy Chorwacji, Islandii i Niemców.

Okazuje się jednak, że pomimo zajęcia miejsca gwarantującego degradację, Polacy wystąpią w kolejnej edycji razem z elitą. Planowane jest bowiem poszerzenie Dywizji A, B i C do 16 reprezentacji. W Dywizji D znalazłoby się natomiast siedem ekip. Dzięki temu podopieczni Jerzego Brzęczka zachowaliby miejsce w najwyższej lidze.

Pomysł zmian został zaaprobowany przez National Team Competitions Committee. We wrześniu natomiast projekt zostanie poddany głosowaniu Komitetu Wykonawczego UEFA. Informację za pośrednictwem Twittera podał sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki.

Kolejna edycja Ligi Narodów ma zostać rozegrana w latach 2020-2021.
Więcej na temat: Polska Liga Narodów UEFA

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy