2024-06-07 22:38:20; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Polska niespodziewanie łatwo pokonuje Ukrainę. Szybkie ciosy drużyny Michała Probierza [WIDEO] Fot. Pawel Bejnarowicz / Pressfocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu towarzyskim przed Mistrzostwami Europy pokonała Ukrainę 3:1.

Michał Probierz w pierwszej jedenastce postanowił dokonać kilku nieoczywistych wyborów. Prawdopodobnie, aby przekonać się, którzy piłkarze zaprezentują się na tyle dobrze, aby zapracować na wyjazd na Mistrzostwa Europy.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla selekcjonera „Biało-czerwonych”, ponieważ już w drugiej minucie z powodu urazu plac gry musiał opuścić Arkadiusz Milik. W miejsce napastnika Juventusu pojawił się debiutant - 19-letni Kacper Urbański.

Polacy na samym początku spotkania oddali pole gry Ukrainie, ale w okolicach 10. minuty zaczęli atakować. Groźny strzał lewą nogą oddał wówczas Piotr Zieliński. Już chwilę później nasza reprezentacja objęła prowadzenie za sprawą Sebastiana Walukiewicza.

Ta bramka napędziła naszych rodaków, którzy już w 16. minucie podwyższyli na 2:0. Gola zdobył Piotr Zieliński, który zaczął mecz z opaską kapitańską. Trafienie na 3:0 przyszło niespodziewanie szybko, a piłkę w siatce umieścił Taras Romanczuk.

Zespół naszych wschodnich sąsiadów cały czas próbował swoich sił w ataku pozycyjnym. W 42. minucie w końcu się to opłaciło, ponieważ Artem Dowbyk pokonał Łukasza Skorupskiego.

W drugiej połowie, a zwłaszcza pod jej koniec, ekipa gości ruszyła do atakowania. Nie udało jej się jednak zdobyć bramki kontaktowej.

Oprócz Kacpra Urbańskiego, który na co dzień występuje w barwach Bolonii, w naszej drużynie narodowej zadebiutował również 21-letni Jakub Kałuziński z Antalyasporu. Obaj gracze występują w linii pomocy.

Drużynę Michała Probierza przed Mistrzostwami Europy czeka jeszcze finalny sprawdzian 10 czerwca. Na Stadionie Narodowym zagramy z Turcją.

Pierwsze spotkanie podczas EURO Polacy zagrają 16 czerwca - przeciwnikiem będzie Holandia. Poza tym w grupie spotkamy się też z Francją i Austrią.