Polska wicemistrzem świata w FIFA 22 [OFICJALNIE]

Polska wicemistrzem świata w FIFA 22 [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski podczas turnieju FIFAe Nations Cup 2022 dotarła do finału rozgrywek. Ostatecznie lepsza w wirtualnej rywalizacja okazała się kadra Brazylii.

Biało-czerwoni debiutowali na turnieju tej rangi, ale presja absolutnie ich nie zjadła. W fazie grupowej ponieśli tylko jedną porażkę i tym samym awansowali do fazy pucharowej.

Na pierwszy ogień poszedł pojedynek ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (wygrana 1:0 i 2:1), w ćwierćfinale czekała na nas Portugalia (przegrana 0:1 i triumf 2:0).

Awans do półfinału oznaczał dla Polski pobicie historycznego rekordu. Dotąd nie udało się dotrzeć aż tak daleko.

Na tym etapie rozgrywek Kacper „Furman” Furmanek, Bartosz „Bejott” Jakubowski i Damian „Damie” Augustyniak rozbili Szwecję 3:0 i 3:1. To oznaczało potyczkę w finale.

Turniej rozgrywany w formie dwóch na dwóch ostatecznie wygrała Brazylia, choć trzeba przyznać, że wirtualny mecz lepiej rozpoczęli Polacy.

To oni objęli prowadzenie, ale w dalszej części zawodów „Canarinhos” strzelili dwa gole i zwyciężyli w stosunku 2:1 - ostatnia bramka padła w 90. minucie.

Naszej drużynie przypadł zatem tytuł wicemistrza świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy