Polska wicemistrzem świata w FIFA 22 [OFICJALNIE]

Polska wicemistrzem świata w FIFA 22 [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski podczas turnieju FIFAe Nations Cup 2022 dotarła do finału rozgrywek. Ostatecznie lepsza w wirtualnej rywalizacja okazała się kadra Brazylii.

Biało-czerwoni debiutowali na turnieju tej rangi, ale presja absolutnie ich nie zjadła. W fazie grupowej ponieśli tylko jedną porażkę i tym samym awansowali do fazy pucharowej.

Na pierwszy ogień poszedł pojedynek ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (wygrana 1:0 i 2:1), w ćwierćfinale czekała na nas Portugalia (przegrana 0:1 i triumf 2:0).

Awans do półfinału oznaczał dla Polski pobicie historycznego rekordu. Dotąd nie udało się dotrzeć aż tak daleko.

Na tym etapie rozgrywek Kacper „Furman” Furmanek, Bartosz „Bejott” Jakubowski i Damian „Damie” Augustyniak rozbili Szwecję 3:0 i 3:1. To oznaczało potyczkę w finale.

Turniej rozgrywany w formie dwóch na dwóch ostatecznie wygrała Brazylia, choć trzeba przyznać, że wirtualny mecz lepiej rozpoczęli Polacy.

To oni objęli prowadzenie, ale w dalszej części zawodów „Canarinhos” strzelili dwa gole i zwyciężyli w stosunku 2:1 - ostatnia bramka padła w 90. minucie.

Naszej drużynie przypadł zatem tytuł wicemistrza świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy