Polski napastnik potwierdził formę. Drugi gol w drugim meczu z rzędu na niemieckich boiskach

2025-12-20 16:08:37; Aktualizacja: 1 godzina temu
Polski napastnik potwierdził formę. Drugi gol w drugim meczu z rzędu na niemieckich boiskach Fot. IMAGO / Jan Huebner
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Jesienne zmagania w Bundeslidze i 2. Bundeslidze dobiegają końca. Tuż przed przerwą zimową na listę strzelców wpisał się Mateusz Żukowski. Napastnik Magdeburga trafił do siatki przeciwko 1. FC Kaiserslautern.

Polski zawodnik latem po raz drugi w karierze wyjechał z ojczyzny. Po nieudanym pobycie w Szkocji atakujący obrał kurs na Niemcy.

Kilka miesięcy temu Mateusz Żukowski dołączył do drugoligowego Magdeburga, ale dopiero pod koniec listopada zdołał uporać się z urazem śródstopia.

Patrząc na poczynania 24-latka, aż szkoda, że właśnie rozpoczęła się przerwa zimowa.

Pięć ostatnich meczów ligowych zaowocowało czterema golami oraz asystą.

Jedno z trafień Żukowski zanotował w dzisiejszym spotkaniu przeciwko 1. FC Kaiserslautern.

FCM wygrało 3:2, a ex-reprezentant Polski do lat 21 wpisał się na listę strzelców w 35. minucie.

To wyraźne potwierdzenie dobrej dyspozycji piłkarza, który u trenera Petrika Sandera jest wykorzystywany jako środkowy napastnik.

W przeszłości gracz bronił barw Śląska Wrocław, Lechii Gdańsk czy Chojniczanki Chojnice. Spędził on również rok w Lechu Poznań.

1. FC Magdeburg aktualnie zajmuje czternastą lokatę. Bliżej mu zatem do spadku aniżeli awansu na poziom niemieckiej ekstraklasy.

Jego trykot w przeszłości przywdziewali między innymi Andrzej Wójcik, Piotr Ćwielong oraz Robert Jadczak.

***

Te kluby ostatnio obserwowały Oskara Pietuszewskiego. To byłby dobry kierunek?