Posada Brzęczka zagrożona?!

Posada Brzęczka zagrożona?! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Adam Godlewski

Adam Godlewski informuje, że Jerzy Brzęczek jest coraz poważniej zagrożony zwolnieniem.

Polska reprezentacja pod wodzą Jerzego Brzęczka ma za sobą bardzo nieudaną kampanię w Lidze Narodów, na ten turniej wielu selekcjonerów przymykało jednak oko, traktując go jako serię meczów towarzyskich. Wyniki szczęśliwie pojawiły się w kwalifikacjach do EURO 2020, w których „Biało-Czerwoni”, mimo nie najlepszego stylu zdobyli komplet punktów. Ostatnie mecze oprócz kiepskiej gry przyniosły jednak już tylko jeden punkt, co po zsumowaniu wszelkich za i przeciw nie pozostawia dobrego wrażenia w PZPN-ie.

Adam Godlewski poinformował na Twitterze, iż Brzęczek był bliski zwolnienia już podczas tego zgrupowania. Dziennikarz dotarł do informacji, iż sam prezes Zbigniew Boniek miał zarzucać selekcjonerowi słaby styl gry zespołu, a także nieuzasadnione powołania, jak choćby Jakuba Błaszczykowskiego. Ostatecznie posadę szkoleniowca uratowało to, iż w starciu z Austrią udało się urwać chociaż jeden punkt.

W kontekście kolejnych meczów były trener Wisły Płock nie ma jednak łatwej sytuacji. Limit zaufania miał się wyczerpać i już nawet osoby, które do tej pory broniły 48-latka, teraz zauważają, że kadra prezentuje nie najlepszy futbol. Nie inaczej jest z piłkarzami, którzy również narzekają na kiepski styl.

Nic nie zapowiada tego, by Brzęczek został zwolniony przed kolejnym zgrupowaniem, ale październikowe mecze z Łotwą i Macedonią Północną mogą świadczyć o jego być albo nie być. Jeśli wtedy reprezentacja Polski zaliczy kolejne wpadki, Polski Związek Piłki Nożnej poważnie pomyśli o zmianie selekcjonera. Ostatnio Boniek i spółka upierali się przy polskim szkoleniowcu, teraz jednak mieliby postawić na kogoś z zagranicy. Niewykluczona byłaby także kandydatura Czesława Michniewicza, obecnie prowadzącego kadrę U-21.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy