POTWIERDZONE: Chelsea zdecydowała w sprawie João Félixa

POTWIERDZONE: Chelsea zdecydowała w sprawie João Félixa fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Belén Sánchez García

Chelsea już wie, co zrobi z João Félixem. Portugalczyk w kolejnym sezonie nie będzie występował na Stamford Bridge, a decyzję w sprawie podjął nowy menedżer stołecznej drużyny Mauricio Pochettino.

João Félix w styczniu dosyć niespodziewanie przeniósł się z Atlético Madryt do Chelsea w ramach wypożyczenia, które pochłonęło łącznie 11 milionów euro.

Na Stamford Bridge wierzyli, że Portugalczyk okaże się lekiem na problemy ofensywne, z którym zmagała się drużyna ówcześnie prowadzona przez Grahama Pottera.

23-latek przez kilka miesięcy furory jednak nie zrobił, a jego transfer czasowy wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Chelsea była wprawdzie gotowa negocjować potencjalny wykup atakującego, ale decyzję w sprawie pozostawiono nowemu menedżerowi. W poniedziałek ogłoszono, że będzie nim Mauricio Pochettino.

Argentyńczyk ewidentnie nie jest fanem talentu João Félixa, bo postanowił z niego zrezygnować.

- Zostaliśmy poinformowani, że Mauricio Pochettino nie liczy na João Félixa w Chelsea. Wróci zatem do Atlético Madryt i zobaczymy, co będzie dalej. Na razie nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość - stwierdził prezes hiszpańskiego klubu Enrique Cerezo.

Po przenosinach do Premier League 23-latek rozegrał łącznie 20 spotkań, a jego dorobek to cztery bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy