POTWIERDZONE: Douglas Santos latem zmieni klub

POTWIERDZONE: Douglas Santos latem zmieni klub
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Wczorajszy mecz z Duisburgiem był dla Douglasa Santosa ostatnim w barwach Hamburgera SV. Brazylijczyk potwierdził swoje odejście.

Lewy defensor w ubiegłą niedzielę rozegrał pełne 90 minut w starciu z Duisburgiem. Jego zespół wygrał 3:0. Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnik ogłosił jednak swoje odejście z Hamburgera SV, w którym gra od sierpnia 2016 roku. Jest to spowodowane chęcią dalszego rozwoju.

– Myślę, że moja przygoda z Hamburgerem dobiegła już końca. Chcę obrać nowy kierunek. Chciałem osiągnąć z tym klubem znacznie więcej. Próbowałem wszystkiego. Wykrzesałem z siebie maksimum, ale pomimo tego to nie wystarczyło, aby osiągnąć jakiś klubowy sukces – powiedział.

– W ciągu tych trzech lat wiele doświadczyłem w HSV. Nauczyłem się tutaj naprawdę sporo i wierzę, że dzięki temu czeka mnie świetlana przyszłość w mojej karierze. Na razie nie myślę o nowym klubie. Teraz lecę do mojej ojczyzny. Chcę cieszyć się wolnym czasem z moją rodziną i w ogóle nie myśleć o piłce nożnej. Nie będę sobie zaprzątał tym głowy – dodał.

Niemiecki „Bild” poinformował, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem jest Bayer Leverkusen, gdzie 25-latek miałby zastąpić Wendella. Mówi się o ofercie zbliżonej do kwoty 20 milionów euro. Właśnie tyle chce otrzymać Hamburger SV, który zakończył sezon na czwartym miejscu. Tym samym nie awansował do niemieckiej ekstraklasy.

Liczby jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos” z zakończonej kampanii prezentują się następująco: 38 meczów, dwa gole i siedem asyst.   

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy