POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer!

POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports News

Patryk Klimala finalizuje przeprowadzkę do New York Red Bulls, o czym poinformował tymczasowy trener Celticu, John Kennedy.

Klimala spisywał się w ostatnich miesiącach zdecydowanie poniżej oczekiwań. Z tego powodu działacze Celticu postanowili nie robić mu problemów w kwestii zmiany klubowych barw.

Motywująca zadziałał na nich także fakt, że atakujący przykuł uwagę jednego z przedstawicieli Major League Soccer, a konkretniej New York Red Bulls.

Początkowo mówiło się, że Polak trafi do Stanów Zjednoczonych w ramach wypożyczenia. Wydaje się jednak, że w tym przypadku dojdzie do transferu definitywnego.

Amerykanie zapłacą zresztą za napastnika niemało. Nieoficjalnie mówi się, że Celtic zainkasuje z tytułu tej transakcji sześć milionów euro.

O ile w ostatnich dniach można było mieć jeszcze wątpliwości, czy 22-latek trafi do MLS, o tyle w ostatnich dniach rozwiał je tymczasowy trener Celticu, John Kennedy.

- Patryk prawdopodobnie jest bliski sfinalizowania przenosin do New York Red Bulls. Pojawiła się dla niego okazja, która jest też dobra dla nas. W ciągu najbliższych dni transakcji powinna zostać zrealizowana i on podpisze tam umowę - stwierdził.

Klimala trafił do Szkocji z Jagiellonii Białystok zimą 2020 roku. Wówczas to zapłacono za niego cztery miliony euro.

W trwającym sezonie rozegrał on 24 mecze. W tym czasie strzelił trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy