POTWIERDZONE: West Ham United finalizuje rekordowy transfer z ligi czeskiej. Tomáš Souček już w Londynie

POTWIERDZONE: West Ham United finalizuje rekordowy transfer z ligi czeskiej. Tomáš Souček już w Londynie fot. Slavia Praga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Slavia Praga

Tomáš Souček otrzymał zgodę od władz Slavii Praga na udanie się na Wyspy Brytyjskie w celu dogadania wszystkich szczegółów związanych ze swoją przeprowadzką do West Hamu United.

Drużyna „Młotów” jest już właściwie pewna zakontraktowania defensywnego pomocnika. 24-letni zawodnik udał się już do Londynu, aby odbyć obligatoryjne testy medyczne oraz ustalić ostatnie kwestie związane z warunkami indywidualnego kontraktu z nowym pracodawcą.

Prezes Slavii Praga poinformował w opublikowanym komunikacie na ten temat, że jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to czeski zespół zainkasuje rekordową w skali kraju kwotę z tytułu sprzedaży wielokrotnego reprezentanta kraju.

- Klub zwolnił Tomáša Součka na badanie lekarskie i negocjacje dotyczące umowy z West Hamem United. Jeżeli cała operacja związana z podpisaniem kontraktu zostanie zakończona, to będzie świadkami rekordowego transferu w czeskiej lidze. Tomáš zasłużyłby na to - powiedział Jaroslav Tvrdík.

Do tej pory największą sumę pieniędzy z tytułu sprzedaży piłkarza u naszych południowych sąsiadów zainkasowała Slavia. Ekipa z Pragi otrzymała 12 milionów euro tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego za Alexa Krala, który odszedł do Spartaka Moskwa.

Defensywny pomocnik rozegrał 26 spotkań w barwach aktualnego mistrza kraju w obecnym sezonie i strzelił w nich aż dwanaście bramek oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy