POTWIERDZONE: West Ham United finalizuje rekordowy transfer z ligi czeskiej. Tomáš Souček już w Londynie

POTWIERDZONE: West Ham United finalizuje rekordowy transfer z ligi czeskiej. Tomáš Souček już w Londynie fot. Slavia Praga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Slavia Praga

Tomáš Souček otrzymał zgodę od władz Slavii Praga na udanie się na Wyspy Brytyjskie w celu dogadania wszystkich szczegółów związanych ze swoją przeprowadzką do West Hamu United.

Drużyna „Młotów” jest już właściwie pewna zakontraktowania defensywnego pomocnika. 24-letni zawodnik udał się już do Londynu, aby odbyć obligatoryjne testy medyczne oraz ustalić ostatnie kwestie związane z warunkami indywidualnego kontraktu z nowym pracodawcą.

Prezes Slavii Praga poinformował w opublikowanym komunikacie na ten temat, że jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to czeski zespół zainkasuje rekordową w skali kraju kwotę z tytułu sprzedaży wielokrotnego reprezentanta kraju.

- Klub zwolnił Tomáša Součka na badanie lekarskie i negocjacje dotyczące umowy z West Hamem United. Jeżeli cała operacja związana z podpisaniem kontraktu zostanie zakończona, to będzie świadkami rekordowego transferu w czeskiej lidze. Tomáš zasłużyłby na to - powiedział Jaroslav Tvrdík.

Do tej pory największą sumę pieniędzy z tytułu sprzedaży piłkarza u naszych południowych sąsiadów zainkasowała Slavia. Ekipa z Pragi otrzymała 12 milionów euro tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego za Alexa Krala, który odszedł do Spartaka Moskwa.

Defensywny pomocnik rozegrał 26 spotkań w barwach aktualnego mistrza kraju w obecnym sezonie i strzelił w nich aż dwanaście bramek oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy