POTWIERDZONE: Zapadła decyzja w sprawie Massimiliano Allegriego

POTWIERDZONE: Zapadła decyzja w sprawie Massimiliano Allegriego fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Exor Group | Gianluca Di Marzio

John Elkann, zasiadający na szczycie grupy Exor, zdradził, jaka przyszłość czeka Massimiliano Allegriego. Ku zaskoczeniu wielu, włoski trener będzie kontynuował swoją pracę w Juventusie. Turyński klub niezmiennie wiąże z nim duże nadzieje. 

Posady na Allianz Stadium zadrżały. Poniedziałkowe trzęsienie ziemi w stolicy Piemontu usłyszano na całym świecie.

Po 12-letniej kadencji z posady prezydenta „Starej Damy” zrezygnował Andrea Agnelli. Wraz z nim podobną decyzję podjął cały zarząd, w tym charyzmatyczny wiceprezes Pavel Nedvěd.

Przed Juventusem spore zmiany. Gigant europejskiego futbolu boryka się z wieloma problemami. Szczególnie frapujące są te związane z finansami. Włoski klub notuje ogromne straty, notując pięć ostatnich sezonów z rzędu z deficytem.

Krytyka wobec działań zarządu rosła, nabierając niespotykanych wcześniej rozmiarów. W końcu kierownictwo ekipy odpuściło, kończąc swoją misję.

Nie mniej zarzutów padało w stronę formy sportowej ekipy. Zdaniem lwiej części kibiców, głównym źródłem niepowodzenia w tym aspekcie jest postać szkoleniowca 36-krotnego mistrza Italii – Massmiliano Allegri.

55-latek to bezapelacyjnie zasłużona postać w historii turyńskiej ekipy, z którą sięgnął pięciokrotnie po scudetto. Ostatnie trzy lata już w takie sukcesy nie obfitują.

Sympatycy Juventusu liczyli, że odejście zarządu wpłynie również na pozycje fachowca z Livorno. Ci domagają się młodej krwi, lecz w najbliższym czasie ich życzenia nie zostaną spełnione.

John Elkann, stojący na czele grupy Exor, która posiada większościowy pakiet udziałowy w „Starej Damie”, zdradził, że Allegri nigdzie się nie rusza. Właściciele nadal wiążą z nim spore nadzieje, licząc, iż ten stanie się twarzą renesansu na Corso Gaetano Scirea.

„[…] Massimiliano Allegri pozostaje punktem odniesienia dla obszaru sportowego Juventusu: liczymy na to, że on i cała drużyna będą nadal wygrywać, tak jak pokazali, że potrafią to robić w ostatnich dniach, utrzymując nasze cele wysoko na boisku.

Nasza historia mówi o zwycięstwach i daje nam siłę, której potrzebujemy w tych właśnie chwilach. Dzięki wsparciu i sympatii naszych fanów mamy możliwość zbudowania niezwykłej przyszłości” - napisał Elkann w komunikacie.

Juventus przed przerwą mundialową odbił się od dna, notując serię sześciu wygranych spotkań w Serie A. Dzięki tej zwyżce formy, turyńczycy okupują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy