POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole!

POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! fot. A.PAES / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Internacional | Globo

SC Internacional poinformował o dojściu do porozumienia z Zenitem Sankt Petersburg w sprawie przenosin Yuriego Alberto. Brazylijczyk przejdzie testy medyczne, podpisze kontrakt, po czym wróci na resztę sezonu do ojczyzny. Będzie to rekordowa sprzedaż w dziejach klubu - podaje Globo.

Utalentowany atakujący znajdował się na radarach „Piterców” już od zeszłego lata. Ten fakt nie przeszedł uwadze zarówno „Czerwonych”, jak i samego piłkarza.

Mimo zainteresowania takich ekip jak AC Milan czy Arsenal, to cały czas przedstawiciel rosyjskiej Priemjer-Ligi był na czele wyścigu zmierzającego po podpis Brazylijczyka.

Kluczem do jego angażu były spełnienie oczekiwań finansowych Internacionalu. Mając na uwadze fakt, że klub jest w posiadaniu 75 procent praw do gracza, a reszta należy do Santosu, biznesmena André Cury’ego oraz zawodnika, wymagał on zapłacenia co najmniej 20 milionów euro, czyli 122,1 miliona reali brazylijskich.

Gdy do drzwi 20-latka zapukała niedawno Fiorentina, Zenit Sankt Petersburg postanowił dłużej nie zwlekać i zgodził się żądaną kwotę. Brazylijczycy prawdopodobnie weszli jeszcze dodatkowo w posiadanie procentu od przyszłego transferu z udziałem środkowego napastnika.

Jak podkreśla Globo, jest to największa operacja sprzedażowa w historii Internacionalu, który dotąd najwięcej zainkasował przy okazji odejścia Oscara w 2012 roku do Chelsea, a było to według tego źródła 79 milionów reali brazylijskich.

Alessandro Barcellos, prezydent klubu, poinformował o tym, że Yuri Alberto otrzymał zgodę na podróż do Rosji w celu sfinalizowania transakcji. Zaraz potem wróci do ojczyzny i zostanie w niej do lata.

Należy zatem przyjąć, że mowa transferze definitywnym oraz natychmiastowym wypożyczeniu. De facto gracz będzie bronił barw rosyjskiej ekipy od przyszłego sezonu i zastąpi w niej Sardara Azmouna.

Dwukrotny reprezentant „Canarinhos” U-23 w koszulce „Czerwonych” rozegrał 84 spotkania, w których zanotował 29 trafień oraz pięć ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy