Powrót Chinyamy. Znów zagra w Polsce!

Powrót Chinyamy. Znów zagra w Polsce!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info, Interia.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Takesure Chinyama wrócił do Polski.

Były napastnik Legii miał zameldować się w naszym kraju w listopadzie, po zakończeniu sezonu w Zimbabwe. Rzeczywistość jednak zweryfikowała plany, przez co 33-latek dopiero teraz dołączył do LZS-u Piotrówka, z którym trenuje. Niedługo zostanie zarejestrowany jako piłkarz trzecioligowca.

- Cieszę się, że znów tu jestem. Spędziłem w Polsce wspaniałe lata i liczę, że teraz będzie podobnie - powiedział Chinyama w rozmowie z interia.pl.

Ambicje piłkarza sięgają jednak wyżej i niewykluczone, że wkrótce trafi na wyższy szczebel rozgrywek. Taki scenariusz sugeruje także prezes klubu, Ireneusz Strychacz.

- On ma możliwości, by grać w lepszym zespole od naszego. Na razie trenuje z nami i tu zostanie zarejestrowany, ale istnieje szansa, że już wiosną pójdzie gdzie indziej - skomentował działacz z Piotrówki.

Chinyama najlepsze chwile swojej kariery spędził w Legii, to w jej barwach był królem strzelców Ekstraklasy (sezon 2008/2009, 19 goli). Kontuzje sprawiły jednak, że musiał pożegnać się z Warszawą. Po przygodzie z "Wojskowymi" na krótko trafił do Dynamos Harare, by potem znajdować się w kadrach klubów z Republiki Południowej Afryki: Orlando Pirates i Platinum Stars. W tym drugim (sezony 2013/2014 i 2014/2015) nie wchodził na boisko nawet z ławki rezerwowych, więc musiał odejść i od blisko roku nie miał klubu. Potem zdecydował się na ponowny angaż w Dynamosie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy