„Powrót do Milanu? Może”

„Powrót do Milanu? Może”
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Football Italia

Riccardo Saponara udzielił wywiadu, w którym nie wyklucza powrotu do Milanu.

Wychowanek Empoli trafił na San Siro w 2013 roku, lecz nie otrzymał zbyt wielu szans na zaprezentowanie swoich możliwości i zaledwie po półtora roku powędrował na wypożyczenie do swojego pierwszego klubu w karierze.

Ofensywny pomocnik szybko trafił do pierwszego składu i stał się gwiazdą zespołu, regularnie strzelając bramki lub asystując kolegom. "Rossoneri" nie walczyli jednak o jego powrót, a ich ligowy rywal skorzystał z klauzuli wykupu i sprowadził Saponarę na stałe.

24-latek również i w tym sezonie był ważną postacią swojej drużyny i niewykluczone, że wkrótce zmieni otoczenie. Interesują się nim włoskie i zagraniczne kluby, a w mediach przewija się także temat ponownej przeprowadzki do Mediolanu. Na San Siro poszukują bowiem kreatywnego zawodnika grającego za plecami napastników.

W rozmowie z "Football-Italia.com", młodzieżowy reprezentant kraju nie wykluczył takiej możliwości.

- Nie wiem, czy do tego dojdzie, bo nie zarządzam Milanem. Wiem tylko, że pokochałbym grę tam, gdyby sprowadzono mnie jako trequistę (włoski odpowiednik playmakera). W piłkarskiej karierze nigdy nie można niczego wykluczyć - odparł Saponara, wyznając także, że jego idolem jest Kaka, z którym miał okazję spotkać się w Mediolanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy