Poznaliśmy następnych dwóch uczestników EURO 2024 [OFICJALNIE]

Poznaliśmy następnych dwóch uczestników EURO 2024 [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Do grona uczestników turnieju głównego EURO 2024 dołączyły Słowacja oraz Węgry.

Po Portugalii, Francji, Austrii, Belgii, Turcji, Anglii, Szkocji oraz Hiszpanii, które wywalczyły awans w drodze eliminacji, a także gospodarzu Niemcach, przepustkę na imprezę zdołały wywalczyć dwie następne drużyny.

Węgrzy zremisowali z Bułgarią 2:2, ale ten wynik wystarczył im do zapewniania sobie udziału w turnieju. Wśród autorów goli znalazł się Aleks Petkow, zawodnik Śląska Wrocław.

Na kolejkę przed końcem kwalifikacji Madziarzy są liderami grupy G, a ich dorobek to 15 punktów. Dalsze miejsca zajmują Serbia (13 punktów) oraz Czarnogóra (11 punktów).

Drugim szczęśliwcem jest Słowacja, która pokonała Islandię 4:2.

Na dobrą sprawę tej ekipie do awansu potrzebny był punkt w dwóch ostatnich kolejkach, ale piłkarze osiągnęli cel z nawiązką, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

W grupie H znalazło się sześć zespołów i na ten moment to Słowacy otwierają stawkę, jednak druga w klasyfikacji Dania również ma 19 punktów. Nie dogoni ich już Kazachstan.

Tym sposobem znamy jedenastu uczestników najbliższych Mistrzostw Europy, które latem 2024 roku odbędą się w Niemczech.

Obrońcą trofeum są Włochy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy