Premier League i spółka wydały oświadczenie. OFICJALNIE: Profesjonalny futbol zawieszony przynajmniej do końca kwietnia

Premier League i spółka wydały oświadczenie. OFICJALNIE: Profesjonalny futbol zawieszony przynajmniej do końca kwietnia
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Premier League | The FA

Najważniejsze organizacje profesjonalnego futbolu w Anglii wydały wspólny komunikat w sprawie pandemii koronawirusa.

"Jesteśmy zjednoczeni w naszym celu znalezienia drogi do wznowienia piłkarskiego sezonu 2019/2020 i zapewnienia, że wszystkie mecze w kraju i w europejskich pucharach będą rozegrane, gdy tylko okaże się to możliwe i bezpieczne.

Wspólnie wsparliśmy UEFA co do przełożenia EURO 2020, by znaleźć czas w kalendarzu na zakończenie zmagań w ligach i pucharach europejskich; by znaleźć szansę na rozegranie meczów w celu zachowania integralności każdych rozgrywek" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie angielska federacja (The FA) zapewniła, że punkt regulaminu o konieczności zakończenia sezonu do 1 czerwca przestaje obowiązywać. Termin na sfinalizowanie sezonu 2019/2020 został przesunięty na czas nieokreślony.

Jednocześnie związek, Premier League, English Football League (Championship, League One i League Two), władze ligi kobiecej, stowarzyszenie profesjonalnych piłkarzy wspólnie podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek w kraju przynajmniej do 30 kwietnia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy