Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE]

Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Daily Mail

Sędzia David Coote przerwał po rozegraniu 13. minut mecz pomiędzy Watfordem a Chelsea z powodu konieczności udzielenia pomocy medycznej jednemu z kibiców gospodarzy.

„The Blues” przystępowali do spotkania z „Szerszeniami” w charakterze murowanych faworytów do odniesienia zwycięstwa nad zespołem bijącym się na chwilę obecną o utrzymanie w Premier League.

Ekipa prowadzona przez Thomasa Tuchela została jednak zmuszona po niespełna kwadransie zaprzestania rywalizacji i opuszczenia boiska wraz z drużyną gospodarzy przez arbitra Davida Coote'a po tym, jak gracze gości zareagowali na krzyki ze strony kibiców zajmujących trybunę dla fanów Watfordu. Domagali się oni udzielenia natychmiastowej pomocy jednemu z kibiców, który osunął się bezwładnie na ziemię.

Po chwili sztab medyczny Chelsea pokierowany przez Marcosa Alonso udał się na miejsce zdarzenia i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową mężczyzny, który najprawdopodobniej miał zawał serca.

Służby porządkowe usunęły jednocześnie z sektora fanów Watfordu, gdzie pojawili się także ratownicy z karetki.

W międzyczasie piłkarze obu drużyn zapowiedzieli, że nie powrócą na boisko w przypadku otrzymania złych wieści odnoszących się do śmierci kibica.

Na szczęście medykom udało się przywrócić czynności życiowe sympatykowi „Szerszeni”, który przy asyście personelu medycznego i gromkich braw ze strony osób obecnych na stadionie został zniesiony z trybuny do ambulansu i przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Jeden oraz drugi zespół otrzymał niezwłocznie pozytywne informacje o stanie zdrowia fana Watfordu i następnie polecenie powrotu na murawę, gdzie po pięciu minutach rozgrzewki obie jedenastki przystąpiły do kontynuowania zawodów.

***

AKTUALIZACJA

Przerwane także na kilka minut zostało spotkanie Southampton z Leicester City. Również z powodu konieczności udzielenia pomocy kibicowi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy