Premier League przyznała nagrody dla piłkarza oraz trenera sezonu 2020/2021

Premier League przyznała nagrody dla piłkarza oraz trenera sezonu 2020/2021
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Premier League

Ruben Dias i Pep Guardiola otrzymali nagrody przyznawane przez Premier League.

Ruben Dias został wybrany piłkarzem sezonu 2020/2021. Premier League przyznaje to wyróżnienie do spółki z EA Sports, a środkowy obrońca Manchesteru City rywalizował o nie z Bruno Fernandesem, Jackiem Grealishem, Harry’m Kane’em, Masonem Mountem, Mohamedem Salahem oraz Tomášem Součkiem. Zwycięzca został wybrany przez kibiców, kapitanów 20 zespołów grających w Premier League oraz panel ekspertów.

Jak wylicza Premier League, Dias jest dopiero czwartym obrońcą w historii, który został wybrany zawodnikiem sezonu, po Nemanji Vidiciu, Vincencie Kompany’m oraz Virgilu van Dijku. Jest też drugim Portugalczykiem sięgającym po statuetkę - po Cristiano Ronaldo.

Wcześniej 24-letni Dias, który rozegrał 32 ligowe mecze, został już wybrany na piłkarza sezonu Premier League przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Piłkarskich.

Prowadzący MC Guardiola otrzymał z kolei nagrodę dla trenera sezonu przyznawaną przez Premier League z Barclays. Hiszpański szkoleniowiec okazał się lepszy od Marcelo Bielsy, Davida Moyesa, Brendana Rodgersa oraz Ole Gunnara Solskjæra.

Dla 50-latka to trzecie takie wyróżnienie w karierze. Wcześniej sięgał po nie po sezonach 2017/2018 i 2018/2019, w których również wygrał ligę z City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy