Premier League zapowiada zmiany w systemie VAR

Premier League zapowiada zmiany w systemie VAR fot. FotoPyk
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: The Times

Premier League wprowadzi "grubsze linie" do wykazywania spalonych poprzez system VAR w przyszłym sezonie w celu radzenia sobie z akceptacją niepopularnych decyzji sędziowskich - poinformował "The Times".

Takie rozwiązanie przyniesie większy margines błędu w kwestii ofsajdów i ma na celu zadziałać na korzyść napastnika w przypadku sytuacji skrajnie spornych - o czym informują dziennikarze z Wysp.

Kluby Premier League i szefowie komitetu sędziowskiego mają nadzieję, że zmiana ta będzie miała ogromny wpływ na grę, gdyż wiele decyzji dotyczących spalonych wydawanych w sytuacji, gdy palec u nogi napastnika - lub nawet jego pacha - znajduje się tuż za obrońcą, nie zostaną już odgwizdane.

Tego typu poprawki zostały już wcześniej testowane w niektórych rozgrywkach UEFA. Są one też od jakiegoś czasu respektowane w lidze holenderskiej.

W przypadku kraju tulipanów wideoasystent działa na następujących zasadach: linie mają 5cm grubości. Jeśli się stykają to wówczas nie ma spalonego, jeśli nie - sędzia odgwizduje ofsajd. To daje graczowi atakującemu trochę swobody i eliminuje milimetrowe przewinienia w tym zakresie.

Decyzja ta nie została jeszcze oficjalnie zatwierdzona przez włodarzy ligi.

Więcej na temat: VAR Anglia Sędziowie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy