Prezydent Gabonu: Nie zapłaciliśmy Messiemu!

Prezydent Gabonu: Nie zapłaciliśmy Messiemu!
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Rząd Gabonu | The Guardian

Rząd Gabonu zdementował informacje mówiące o tym, że Lionel Messi otrzymał jakiekolwiek pieniądze.

W poprzedni weekend gwiazdor Barcelony złożył niespodziewaną wizytę w Gabonie i wziął udział w lokalnych ceremoniach - między innymi był obecny w trakcie aktu położenia kamienia węgielnego pod nowy stadion, który ma być areną zmagań w Pucharze Narodów Afryki. Według doniesień „France Football” Argentyńczyk otrzymał za wizytę 3,5 miliona euro.

Pogłoski te postanowił zdementować rząd afrykańskiego kraju. Prezydent Ali Bongo powiedział też, że finalista tegorocznego Copa América obiecał mu to spotkanie już kilka lat temu.

„Republika Gabonu zdecydowanie zaprzecza temu, jakoby przelała bądź też zobowiązała się do przelania pieniędzy Leo Messiemu, który przebywał w kraju w dniach 17-18 lipca na zaproszenie prezydenta Aliego Bongo” - tak brzmi oficjalne oświadczenie.

- Kiedy byłem w Barcelonie kilka lat temu, spotkałem się z Messim i powiedział mi, że w przyszłości złoży mi wizytę. To jego obietnica. Jest honorowym człowiekiem, więc dotrzymał swojego słowa - powiedział prezydent cytowany przez „The Guardian”. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy