Pro Evolution Soccer przechodzi rewolucję. Nowa nazwa, wersja gry i wiele więcej [WIDEO]

Pro Evolution Soccer przechodzi rewolucję. Nowa nazwa, wersja gry i wiele więcej [WIDEO] fot. Konami
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Konami | Twitter

Konami poinformowało, że w 2021 roku nie ukaże się Pro Evolution Soccer, ale eFootball, następca popularnej gry piłkarskiej.

Gra wideo japońskich twórców już od kilku lat przegrywa walkę z serią FIFA. Nie pomogło wykupywanie licencji do poszczególnych klubów na własność (tą drogą poszły Juventus czy AS Roma) oraz tworzenie nieco bardziej rozbudowanej rozgrywki online niż miało to miejsce wcześniej.

Dzisiaj Konami potwierdziło, że od tej będzie wydawana gra eFootball a nie Pro Evolution Soccer. Nazwa to jednak niejedyna zmiana, jaką zaplanowano.

Nowy twór pojawi się już wczesną jesienią i zostanie nam zaoferowany w wersji free-to-play. Nie będzie zatem wariantu pudełkowego.

Jednocześnie z czasem otrzymamy coraz to większą dostępność do gry poprzez różne platformy, w tym także urządzenia mobilne. To pozwoli nam kontynuować rozgrywkę przechodząc chociażby z PlayStation na PC.

Na wstępie otrzymamy 9 klubów: FC Barcelonę, Bayern Monachium, Juventus, Manchester United, Arsenal, Corinthians, Flamengo, São Paulo i River Plate.

Pozostając w temacie zmian, odnotujmy przejście z silnika FOX Engine na Unreal Engine 4, poprawiony system animacji oraz sterowania.

***

Na zmiany postawił też największy konkurent: FIFA 22 - szykuje się rewolucja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy