Probierz po przegranej Cracovii z Legią Warszawa

Probierz po przegranej Cracovii z Legią Warszawa fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Michał Probierz zabrał głos po niedzielnym meczu Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Legią Warszawa (0:1).

Jedyna bramka w starciu między zespołami z Krakowa i Warszawy padła kilka minut po przerwie. Do siatki trafił wtedy Filip Mladenović, który wykończył dogranie Josipa Juranovicia.

Sporo emocji przysporzyła sytuacja z końca spotkania. Sędzia Piotr Lasyk już po ostatnim gwizdku analizował przy pomocy systemu VAR dotknięcie piłki ręką przez Tomáša Pekharta we własnym polu karnym. Ostatecznie nie podyktował karnego dla Cracovii.

- Mieliśmy perypetie zdrowotne i brakowało nam pewnej jakości. Zabrakło nam więcej cwaniactwa i zagraliśmy odważniej dopiero po stracie bramki. Ten gol nas boli, bo u siebie nie powinniśmy tak się dać zaskoczyć rywalowi.

- Nie wiem już kiedy jest ręka, kiedy nie. O tym decyduje sędzia. Ja się po prostu na tym nie znam. Pomysł na poprawę naszej gry jest taki, żeby… zlikwidować covid. Co można powiedzieć więcej, wszyscy borykają się z problemami, nie da się wrócić do gry na odpowiednim poziomie od razu po leżeniu w łóżku przez dwa tygodnie. Gdybyśmy wygrali, wskoczylibyśmy wyżej do środkowej strefy, ale musimy przyjąć dzisiejszą porażkę. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zwyciężymy i zdobędziemy kolejne punkty.

- Sporo osób nam zarzuca, że nie grają Polacy, a my przecież staramy się ich wprowadzać. Jakoś w innych zespołach ludzi tak to nie boli, ale najlepiej oczywiście przywalić Probierzowi. A przecież w tym sezonie mieliśmy już dziewięciu polskich debiutantów. Najłatwiej jest u nas przywalić, tak samo jak do Jurka Brzęczka. Szkoda tylko, ze nikt nigdy nie stanie po stronie trenera, zawsze najważniejszy jest piłkarz, który nie gra - przyznał Probierz po ostatnim gwizdku.

Dzięki wygranej Legia wskoczyła na pozycję lidera. Cracovia z dziewięcioma punktami zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy