Prokuratura domaga się dziewięciu lat pozbawienia wolności dla Daniego Alvesa

Prokuratura domaga się dziewięciu lat pozbawienia wolności dla Daniego Alvesa fot. betto rodrigues / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Relevo

Dziewięć lat więzienia grozi Daniemu Alvesowi za zgwałcenie 23-latki w grudniu ubiegłego roku – donosi „Relevo”.

W akcie oskarżenia prokuratura żąda również 150 tysięcy euro odszkodowania na rzecz ofiary. Ponadto domaga się wobec 40-letniego Brazylijczyka dziesięciu lat nadzoru kuratora po zakończeniu odbywania kary oraz objęcia go w tym czasie zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż kilometr.

Byłemu prawemu obrońcy „Blaugrany” postawiono zarzut napaści i wykorzystania seksualnego 23-letniej kobiety w nocy z 30 na 31 grudnia 2022 roku w łazience klubu nocnego „Sutton” w Barcelonie.

W wyniku tego traumatycznego zdarzenia pokrzywdzona cierpi na zespół stresu pourazowego o wysokim nasileniu.

Dani Alves od 20 stycznia przebywa w areszcie. Dwukrotnie ubiegał się o możliwość zwolnienia, jednak oba wnioski zostały odrzucone przez prokuraturę ze względu na ryzyko ucieczki oskarżonego za granicę.

40-latek w przeszłości występował między innymi w Sevilli, Barcelonie, Juventusie i Paris Saint-Germain. Gdy trafił do aresztu, kontrakt rozwiązał z nim jego ówczesny klub – meksykański UNAM Pumas.

Brazylijczyk jest drugim po Lionelu Messi piłkarzem z największą liczbą trofeów. W swojej gablocie ma ich aż 43, w tym trzy puchary Ligi Mistrzów, sześć triumfów w LaLidze, dwa w Ligue 1 i jeden w Serie A oraz dwa zwycięstwa w Copa América.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy