2024-10-26 22:50:12; Aktualizacja: 1 dzień temu
Proszę Państwa, Robert Lewandowski. FC Barcelona miażdży Real Madryt, to był nokaut [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Real Madryt grał jak równy z równym z FC Barceloną, ale tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron „Duma Katalonii” wskoczyła na kapitalny poziom, wygrywając 4:0.

FC Barcelona wyrastała na faworyta sobotniego Klasyku. Od początku sezonu prezentowała się znacznie lepiej, co odzwierciedlała również sytuacja w tabeli. Mimo to nikt raczej nie ośmielił się skreślać na wstępie Real Madryt.

„Królewscy” w miniony wtorek zaserwowali swoim kibicom kolejną świetną remontadę w starciu z Borussią Dortmund. Warto jednak zauważyć, że w pierwszej połowie rywalizacji z niemiecką ekipą prezentowali się fatalnie w defensywie, tracąc dwa gole.

Real w pierwszej połowie meczu z Barceloną nieznacznie przeważał. Trafiał nawet do siatki, lecz zawsze z pozycji spalonej. Po zmianie stron dał się zaskoczyć - najpierw Robertowi Lewandowskiemu, a potem... Robertowi Lewandowskiemu.

Kapitan reprezentacji Polski potrzebował zaledwie dwóch minut, by dodać na swoje konto dublet. Od tego momentu stołeczna ekipa była już bezbronna.

Festiwal błędów w defensywie doprowadził do tego, że zawodnicy Carlo Ancelottiego stracili jeszcze dwie bramki. W 77. minucie piękne podanie wykorzystał Lamine Yamal, a w 84. minucie delikatnym lobem popisał się Raphinha. Real Madryt - 0, FC Barcelona - 4.

„Blaugrana” wykonała tego wieczoru ogromny krok. Przewaga nad odwiecznym rywalem w ligowej tabeli wynosi już sześć punktów.