Przełamanie Karola Świderskiego w MLS! Piękny gol Polaka [WIDEO]

Przełamanie Karola Świderskiego w MLS! Piękny gol Polaka [WIDEO] fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Źródło: Charlotte FC

Karol Świderski rozpoczął strzelanie w tym sezonie Major League Soccer. Polak otworzył wynik w starciu z Realem Salt Lake City, co finalnie nie zapewniło zwycięstwa jego Charlotte FC.

26-letni snajper z Rawicza dosyć długo czekał na swoje premierowe trafienie na amerykańskich boiskach w tym sezonie. Reprezentant Polski w czterech pierwszych spotkaniach nie potrafił wpisać się na listę strzelców, prezentując się mizernie.

Zdecydowanie byłemu piłkarzowi Jagiellonii Białystok nie ułatwiali zadania koledzy. Charlotte FC zajmuje przedostatnią 14. lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej.

Podopieczni Christiana Lattanzio w siedmiu kolejkach zdobyli zaledwie pięć punktów, tracąc aż 14 bramek. W ostatnim meczu z Realem Salt Lake City na konto ekipy z Karoliny Północnej nie wpadł żaden punkt.

Charlotte FC przegrało ostatecznie 1:3. Pierwszego gola w spotkaniu zdobył Karol Świderski.

Polak otrzymał piłkę przed polem karnym i mocnym strzałem lewą nogą zaskoczył bramkarza rywali - Zaca MacMatha.

26-latek opuścił boisko w 66. minucie. Dziesięć minut później swój występ zakończył Kamil Jóźwiak, który w poprzedniej kolejce przełamał strzelecką niemoc w konfrontacji z Toronto FC.

Karol Świderski w trykocie „The Crown” zanotował do tej pory łącznie 11 trafień.