Przesądzona przyszłość Gabigola? Marotta przerywa milczenie

Przesądzona przyszłość Gabigola? Marotta przerywa milczenie fot. Instagram [Gabriel Barbosa]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport

Dyrektor Interu Mediolan, Giuseppe Marotta, wypowiedział się na temat przyszłości Gabigola.

Brazylijczyk zapowiadał się na wielką gwiazdą, ale zupełnie sobie nie poradził po przeprowadzce na Stary Kontynent. Niepowodzenia z Interu Mediolan i Benfiki zmusiły go do powrotu do Santosu, gdzie zdołał odżyć i utorował sobie drogę do przenosin do Flamengo. W barwach „Mengão” został w tym roku mistrzem Brazylii i sięgnął po południowoamerykański odpowiednik Ligi Mistrzów - Copa Libertadores. Teraz ekipa z Rio de Janeiro chce go wykupić, ale „Nerazzurri” nie podjęli jeszcze decyzji co do przyszłości zawodnika.

- Gabigol? Będziemy rozważać te same czynniki, co w przypadku Lautaro - stwierdził Giuseppe Marotta w rozmowie ze „Sky Sport”.

Po kontuzji Alexisa Sáncheza Antonio Conte domaga się od działaczy mediolańczyków, by ci sprowadzili kolejnego napastnika. Jak na razie w ataku ekipy z San Siro brylują Lautaro Martínez oraz Romelu Lukaku, a Gabigol mógłby się okazać gotowym rozwiązaniem i zapewnić głębię składu. Na ten moment nie wygląda jednak na to, by stanowisko Interu szczególnie się zmieniło, nawet mimo dobrej formy wciąż dopiero 23-letniego gracza.

- On dojrzewa z roku na rok, w grudniu wygaśnie jego związek z Flamengo. Później przyjrzymy się sytuacji. Mamy pewne potrzeby i myśleliśmy, że trudno będzie go włączyć do naszego projektu. Rozważymy możliwość ewentualnego transferu, ale zrobimy to bardzo spokojnie.

Wszystko wskazuje zatem na to, że od stycznia Gabigol będzie grał w zupełnie nowym klubie. Flamengo postara się przekonać Inter do definitywnej sprzedaży, ale kluczowym czynnikiem może być kwota, którą zaproponuje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy