Przesądzona przyszłość Kariusa. Beşiktaş wytypował już jego następcę!

Przesądzona przyszłość Kariusa. Beşiktaş wytypował już jego następcę!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Wszystko wskazuje na to, że Loris Karius nie zostanie w Beşiktaşie. Klub przygotowuje się bowiem do transferu nowego bramkarza.

Niemiec znajduje się pod ostrzałem właściwie od finału Ligi Mistrzów z 2018 roku, kiedy to dwukrotnie zachował się fatalnie broniąc dostępu do bramki Liverpoolu. Konsekwencją tego były gole Karima Benzemy oraz Garetha Bale’a. Już później okazało się, że na początku drugiej połowy golkiper doznał wstrząsu mózgu, co mogło mieć znaczący wpływ na jego zachowanie.

Ostatecznie pod koniec sierpnia 26-letni obecnie zawodnik został wypożyczony na dwa sezony do Beşiktaşu. Na mocy porozumienia zawarto również opcję transferu definitywnego, lecz szanse na skorzystanie z niej są naprawdę nikłe.

Wszystko przez fakt, że Karius również nad Bosforem popełnia trudne do wytłumaczenia błędy, w efekcie czego nie jest pewnym punktem zespołu. Mając to na uwadze, Sergen Yalçın, trener „Czarnych Orłów”, już teraz daje pod wątpliwość pozostanie bramkarza wypożyczonego z Liverpoolu w Stambule na następny sezon.

Jak się okazuje, w międzyczasie dyrekcja piątej ekipy w tabeli tureckiej ekstraklasy pracuje nad transferem następcy byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec. Jej wybrańcem jest Jeroen Zoet, także… wielokrotnie krytykowanego za niewłaściwe zachowanie w bramce.

PSV Eindhoven w lipcu 2019 roku co prawda pokonało FC Basel 3:2, jednak oba gole w znacznym stopniu obciążyły konto 29-latka, któremu już dwa lata wcześniej przytrafiła się kuriozalna interwencja w meczu z Feyenoordem Rotterdam.

Nie zważając na to, jak informuje Nicolò Schira, „Czarne Orły” wyrażają poważne zainteresowanie golkiperem przebywającym obecnie na wypożyczeniu w Utrechcie. Pierwsze rozmowy w sprawie transferu miały zostać już przeprowadzone.

Bilans 11-krotnego reprezentanta Holandii z bieżących rozgrywek to 31 występów i dziesięć czystych kont. Jego umowa z „Rolnikami” wygasa w połowie 2021 roku, zatem opłata nie powinna być zbytnio wygórowana.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy