PSG przechodzi do ofensywy. Al-Khelaifi przejmuje negocjacje z Kylianem Mbappé

PSG przechodzi do ofensywy. Al-Khelaifi przejmuje negocjacje z Kylianem Mbappé fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Prezes Nasser Al-Khelaifi będzie osobiście ustalał warunki nowego kontraktu z Kylianem Mbappé - poinformowało „L’Équipe”.

Paris Saint-Germain prowadzi już od pewnego czasu zaawansowane rozmowy z reprezentantem Francji w kwestii przedłużenia współpracy wygasającej wraz z końcem czerwca 2022 roku.

Dotychczasowe negocjacje nie skłoniły jednak 22-latka do podjęcia wiążącej decyzji na temat zaakceptowania lub odrzucenia przedstawionych mu warunków, ponieważ ten wolał skupić się na swoim udziale w Mistrzostwach Europy.

Z kolei te zakończyły się dla „Trójkolorowych” dość niespodziewanie na fazie 1/8 finału (porażka ze Szwajcarią 3:3, 4:5 po karnych), dlatego kwestia przyszłości Kyliana Mbappé powinna wyjaśnić się szybciej.

Na taki stan rzecz wskazują między innymi dziennikarze „L’Équipe”, którzy przekonują, że dyrektor sportowy Leonardo został odsunięty od prowadzenia rozmów z napastnikiem na rzecz ustąpienia pola samemu prezesowi Nasserowi Al-Khelaifiemu.

Katarczyk nie był zadowolony z obecnego przebiegu rozmów prowadzonych przez Brazylijczyka, bo ten w dużej mierze skupiał się na spełnieniu oczekiwań finansowych Francuza, a nie na całym projekcie PSG.

Właściciel ekipy z Parc des Princes zamierza naprawić ten błąd i z uwagi na bardzo dobre relacje z otoczeniem piłkarza liczy na osiągnięcie porozumienia ze swoją gwiazdą, mimo że w cały proces negocjacyjny chce włączyć się szereg pośredników.

Wspomniane źródło podkreśla, że Mbappé na mocy nowej umowy miałby inkasować nieco ponad 26 milionów euro brutto. Z kolei sam kontrakt mógłby nawet obowiązywać tylko przez kolejne dwa lub trzy lata, ponieważ Al-Khelaifiemu zależy przede wszystkim na zatrzymaniu 22-latka przynajmniej do Mistrzostw Świata.

„L’Équipe” podkreśla także, że Real Madryt czy Liverpool nie dysponują wystarczającymi środkami do pozyskania i utrzymania Francuza, dlatego mogą jedynie próbować zniechęcić go do przedłużenia współpracy z PSG, aby za rok stoczyć walkę o jego względy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy