PSG w krytycznym położeniu przed początkiem sezonu. Sześć zakażeń po imprezie na Ibizie

PSG w krytycznym położeniu przed początkiem sezonu. Sześć zakażeń po imprezie na Ibizie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe | PSG

Paris Saint-Germain może przystąpić do pierwszego meczu w nowym sezonie w bardzo okrojonym składzie po tym, jak w pierwszym zespole wykryto aż sześć pozytywnych przypadków na obecność koronawirusa.

Piłkarze mistrza Francji po przegranym finale Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium (0:1) udali się na zasłużone, ale dość krótkie wakacje ze względu na rozpoczęty już nowy sezon Ligue 1.

Organizatorzy ligi uwzględnili przy układaniu terminarza fakt, że Paris Saint-Germain będzie musiało później rozpocząć rozgrywki i ustalili, że ekipa z Parc des Princes swój pierwszy mecz o punkty rozegra dopiero 10 września.

Z tego też powodu zawodnicy paryskiego klubu zostali zobowiązani do pojawienia się w siedzibie zespołu na nieco ponad tydzień przed starciem z Lens w celu odbycia obligatoryjnych testów medycznych na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem wspólnych treningów.

Niestety ich wyniki nie napawają optymizmem, ponieważ już pierwsze wskazały na wystąpienie groźnej dla życia infekcji u trzech zawodników, do których w ostatnich godzinach dołączyła kolejna trójka.

PSG nie przekazało do publicznej informacji nazwisk zakażonych piłkarzy, ale zapewniło, że każdy z nich został odizolowany zgodnie z obowiązującym protokołem medycznym.

Dziennikarze „L’Équipe” rozpoczęli jednak własne dochodzenie i ustalili, że do Leandro Paredesa, Ángela Di Maríi oraz Neymara dołączyli Mauro Icardi, Keylor Navas i Marquinhos.

Cała szóstka spędzała urlop na Ibizie i teraz z tego powodu z opóźnieniem dołączy do reszty drużyny rozpoczynającej krajowe rozgrywki, o ile kolejne testy mające miejsce w klubie nie wykażą wystąpienia następnych pozytywnych przypadków, co mogłoby skutkować przeniesieniem nadchodzącego pojedynku z beniaminkiem Ligue 1 lub przyznaniem mu walkowera.

W kontekście prawdopodobnej absencji kostarykańskiego bramkarza wypada nadmienić, że w zaistniałych okolicznościach w bramce PSG zobaczymy Marcina Bułkę, ponieważ dotychczasowy zmiennik Navasa w osobie Sergio Rico wrócił do Sevilli.

Z kolei Alphonse Areola nosi się z zamiarem jak najszybszego opuszczenia klubu i być może nie będzie go w nim już 10 września.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy