Puchar Ligi Angielskiej: Kevin De Bruyne w świetnej formie po mundialu. Druga asysta w starciu z Liverpoolem [WIDEO] fot. Pressinphoto/SIPA USA/PressFocus

1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej serwuje nam emocje w postaci rywalizacji Liverpoolu z Manchesterem City. Ci drudzy przed upływem godziny gry wyszli na prowadzenie i było to już piąte trafienie w tym spotkaniu.

Spragnieni wrażeń na klubowym poziomie kibice oraz piłkarze mają dzisiaj prawdziwą ucztę. Naprzeciw siebie stanęły jedenastki mistrza oraz wicemistrza Premier League i nie brakuje goli.

Już w dziesiątej minucie wynik w świetnym stylu otworzył Erling Braut Haaland. Dziesięć minut później było 1:1 za sprawą bramki Fábio Carvalho. Następne trafienia padły po przerwie.

Riyad Marhez zaprezentował to, z czego słynie, czyli znakomity strzał lewą nogą, a chwilę potem Mohamed Salah wykazał się przytomnością umysłu w polu karnym, odpowiadając na gola Algierczyka.

W 58. minucie fani „Obywateli” ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia. Kevin De Bruyne zacentrował futbolówkę w szesnastkę, a tam dobrze odnalazł się Nathan Aké, wpisując się na listę strzelców po strzale głową.

Dla Belga była to już druga asysta i potwierdzenie, że krytykowany w trakcie mundialu zawodnik znajduje się w wysokiej dyspozycji.

Zwycięzca awansuje do fazy ćwierćfinałowej.