Puchar Ligi Angielskiej: Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary [OFICJALNIE]

Puchar Ligi Angielskiej: Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The FA

Tuż po meczu Manchester City - Liverpool odbyło się losowanie par ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej. W grze pozostał już tylko jeden zespół spoza Premier League.

W czwartkowy wieczór na Etihad Stadium po bardzo interesującym widowisku drużyna Pepa Guardioli pokonała tę dowodzoną przez Jürgena Kloppa 3:2. To już drugie ważne zwycięstwo „Obywateli” w tym turnieju, bo w poprzedniej rundzie, również przed własną publicznością, wyeliminowali Chelsea.

Tym razem wicelider Premier League stanie przed teoretycznie łatwiejszym zadaniem, aczkolwiek musi udać się na obcy teren. Jego przeciwnikiem w najlepszej ósemce rozgrywek będzie Southampton.

Z kolei rywal zza miedzy, Manchester United, przyjmie na Old Trafford ekipę z League One - Charlton Athletic. Londyńczycy sprawili dużą niespodziankę, wyrzucając za burtę Brighton & Hove Albion po konkursie rzutów karnych.

Najciekawszy duet w najlepszej ósemce Carabao Cup stanowi Newcastle United - Leicester City.

Czwarta konfrontacja na murawie odbędzie się zaś na City Ground, gdzie naprzeciw siebie staną zawodnicy Nottingham Forest i Wolverhampton Wanderers.

Ćwierćfinałowe spotkania zostały zaplanowane na drugi tydzień stycznia. Szczegóły wydarzeń zostaną podane do publicznej wiadomości już wkrótce.

Mecze odbędą się w systemie „przegrany odpada”. Dopiero w półfinale zespoły zmierzą się ze sobą w charakterze „pierwszy mecz-rewanż”.

***

Ćwierćfinałowe pary Pucharu Ligi Angielskiej:

Manchester United - Charlton Athletic
Southampton - Manchester City
Nottingham Forest - Wolverhampton Wanderers
Newcastle United - Leicester City

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy