Puszcza Niepołomice i Górnik Zabrze na remis. Gole nowych nabytków [WIDEO]

2024-07-26 19:54:13; Aktualizacja: 2 godziny temu
Puszcza Niepołomice i Górnik Zabrze na remis. Gole nowych nabytków [WIDEO] Fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Puszcza Niepołomice w drugiej kolejce Ekstraklasy zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2.

Obie ekipy do tego meczu nie podchodziły w najlepszych nastrojach. Puszcza Niepołomice na otwarcie sezonu zasłużenie przegrała 0:2 z Jagiellonią Białystok. Górnik Zabrze uległ również 0:2 Lechowi Poznań. Ekipa Jana Urbana może być naprawdę rozczarowana, ponieważ według wielu zaprezentowała tempo sparingowe.

Zespół z Zabrza nie zamierzał powtórzyć tak złego występu i dążył do wygrania na wyjeździe. Już w 11. minucie piłkę do siatki głową skierował letni nabytek Górnika Manu Sánchez, choć bliski interwencji był Kewin Komar.

Drużyna Tomasza Tułacza próbowała wyrównać, jednak w pierwszej połowie do tego nie doszło. Co nie udało się przed przerwą, udało się po przerwie. Gola w 52. minucie strzelił nowy nabytek „Żubrów” Michalis Kosidis.

Zabrzanie odpowiedzieli już po czterech minutach. Po strzale Damiana Rasaka piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, czym zmyliła Kewina Komara. „Górnicy” z prowadzenia nie cieszyli się długo, bo w 60. minucie pięknym uderzeniem popisał się Jakub Serafin.

Choć goście pod koniec meczu bardzo intensywnie atakowali bramkę Puszczy, nie umieścili już piłki w siatce. Nie udało się to także niepołomiczanom, tym samym spotkanie zakończyło się remisem 2:2.