Radosław Majewski szczerze o swojej sytuacji. „Jestem teraz w czarnej d…”

Radosław Majewski szczerze o swojej sytuacji. „Jestem teraz w czarnej d…” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Radosław Majewski odniósł poważną kontuzję tuż przed startem A-League i wypada na dłuższy czas z kadry Western Sydney Wanderers.

Doświadczony pomocnik przeniósł się w połowie czerwca do australijskiego zespołu i był w nim kreowany na niekwestionowanego lidera środka pola.

32-latek szybko odnalazł się w nowym otoczeniu i zaczął być jedną z wiodących postaci w szatni ekipy z A-League.

Niestety były reprezentant Polski doznał na jednym z treningów poważnej kontuzji. Wkrótce czeka go operacja oraz kilkumiesięczna przerwa w grze, która może zaważyć na bardzo szybkim zakończeniu pobytu w Western Sydney Wanderers.

- Zerwałem więzadło krzyżowe przednie (ACL) i więzadło poboczne piszczelowe (MCL). To stało się na treningu bez bramek ! Dasz wiarę? Nigdy nie słyszałem o takiej sytuacji. Noga wyprostowana, kolega spóźnił się z atakiem i nie zdążyłem uciec. Dostałem w usztywnioną nogę, na której miałem ciężar ciała. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie czułem. Bolało niesamowicie - powiedział Majewski w rozmowie z Radosławem Przybyszem dla TVP Sport.

Doświadczony zawodnik przebywa obecnie w Polsce, ale już wkrótce uda się do Australii, gdzie przejdzie operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego i nie ukrywa swojego niezadowolenia z faktu, że taki poważny uraz przydarzył mu się akurat w takim momencie.

- Jestem zły tym bardziej, że przepracowałem cały okres przygotowawczy. A trochę on trwa, bo liga gra od października do maja, potem są dwa miesiące wolnego, a następnie trzy miesiące przygotowań, po dwa treningi dziennie. Poleciałem tam 10 lipca z zamiarem powrotu dopiero w maju. 23 września doznałem kontuzji, a 12 października rozegrano pierwszą kolejkę - dodaje 32-latek, które miejsce w kadrze zespołu zajął awaryjnie Nicolai Müller.

- Podpisał tzw. kontrakt zastępczy. Jeżeli kontuzja wykluczy piłkarza z gry na więcej niż trzy miesiące – a tak prawdopodobnie będzie w moim przypadku – to klub może bez problemu zatrudnić dla niego zastępstwo. Przed wyjazdem poinformowali mnie, że będą szukać kogoś w moje miejsce. Żebym nie brał tego do siebie... Powiedziałem: „Panowie, przecież to normalna rzecz”. Przecież nie wykręcę sobie kolana jak w hydraulice i nie wstawię nowego. Chociaż bardzo bym chciał. To oczywiste, że klub potrzebuje zawodnika na moją pozycję - stwierdził były gracz Polonii Warszawa, Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin, który ma gdzieś z tyłu głowy, że sprowadzenie niemieckiego piłkarza może pozbawić go szans na pozostanie w Western Sydney Wanderers.

- Mam kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny jeśli rozegram 21 meczów. Więc jestem teraz w tzw. czarnej d… Nie wiem, co się wydarzy po sezonie. Przed nimi trudna decyzja. Wzięli zawodnika, który miał być liderem środka pola, a jeszcze przed sezonem doznał kontuzji. Ale ta sytuacja nie zależy ode mnie...- dodał Majewski, który zdążył rozegrać trzy mecze w barwach australijskiego zespołu i zdobył w nich jednego gola oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy