Radosław Sobolewski po zgrupowaniu w Turcji: To było naprawdę ważne

Radosław Sobolewski po zgrupowaniu w Turcji: To było naprawdę ważne fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski zabrał głos na temat zakończonego w sobotę zgrupowania swoich podopiecznych w Turcji.

Wisła Kraków ma za sobą rozczarowujący okres, bo rundę jesienną zakończyła dopiero na dziesiątym miejscu. Celem jest jednak walka o awans do Ekstraklasy i pomóc mają w tym zimowe transfery.

W pocie czoła nad wzmocnieniami pracował przecież nowy dyrektor sportowy Kiko Ramirez i ostatecznie pod Wawel trafili Igor Sapała, Sergio Benito, Álex Mula, David Juncà, Tachi oraz Miki Villar.

Ostatnio natomiast „Biała Gwiazda” przebywała na zgrupowaniu w Turcji. Jak okres ten podsumowuje trener Radosław Sobolewski?

- Kończymy ten bardzo długi, bo trzytygodniowy obóz przygotowawczy. Były obawy, w jaki sposób zespół zniesie tak długie zgrupowanie, ale wszyscy daliśmy radę, bo została zachowana atmosfera skupienia i pracy. Pojawił się też uśmiech, że robimy coś dobrego, gdyż przez ostatnie trzy tygodnie wykonaliśmy naprawdę dużo fajnej pracy zarówno fizycznej, jak i taktycznej i z tego na pewno jesteśmy zadowoleni.

- Ważny jest też fakt, że omijają nas poważniejsze problemy zdrowotne. Oczywiście kontuzje się zdarzają, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas tutaj spędzony i wytężoną pracę. Uważam jednak, że możemy być zadowoleni z tego obozu. Dobrze spożytkowaliśmy ten czas, spędziliśmy ze sobą trzy tygodnie, popracowaliśmy wspólnie, a przy okazji lepiej się poznaliśmy, co jest naprawdę bardzo ważne, bo wiadomo, że w drużynie jest kilku nowych zawodników - dodał.

Wisła Kraków rozegra swój pierwszy mecz na zapleczu Ekstraklasy już 10 lutego. Wtedy zmierzy się u siebie z Resovią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy