2024-06-21 20:03:29; Aktualizacja: 6 dni temu
Rafał Gikiewicz zdecydowanie na temat reprezentacji Polski: To żart Fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Rafał Gikiewicz (x.com)

Reprezentacja Polski przegrała w drugim meczu na Mistrzostwach Europy 1:3 z reprezentacją Austrii.

Polacy nie rozpoczęli najlepiej meczu z Austrią. Już w dziewiątej minucie do naszej bramki trafił Gernot Trauner. Nasza drużyna dała radę się podnieść i w 30. minucie gola strzelił Krzysztof Piątek. Do końca pierwszej połowy to nawet my tworzyliśmy więcej sytuacji. Jednak po wyjściu z szatni na drugie 45 minut zaliczyliśmy spektakularny upadek.

Najpierw straciliśmy gola na 1:2, później błąd popełnił Jan Bednarek i na naszą bramkę popędził Marcel Sabitzer, który został sfaulowany w polu karnym przez Wojciecha Szczęsnego. Uderzenie z 11 metrów pewnie na bramkę zamienił Marko Arnautović.

Występ naszej drużyny narodowej postanowił skomentować Rafał Gikiewicz. Bramkarz Widzewa Łódź na platformie „x” wyraził swoje zaniepokojenie meczem reprezentacji Polski.

„Dziś w obronie to co gramy to żart. Mimo zdobytej bramki gramy też bez dwóch napastników (niewidoczni). Bez sytuacji w drugiej połowie… środek pola zdominowany przez Austrię kompletnie. Szkoda” - napisał Gikiewicz na platformie „x”.

Po tym spotkaniu już tylko cud może sprawić, że zespół Michała Probierza wyjdzie z grupy. Po porażce z Holandią zespół nie był źle oceniany, jednak po meczu z Austrią jest inaczej.