Rafał Kurzawa wystawił Górnika Zabrze? „Wszystkie szczegóły zostały dograne”

Rafał Kurzawa wystawił Górnika Zabrze? „Wszystkie szczegóły zostały dograne” fot. Pogoń Szczecin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia

Prezes Dariusz Czernik przyznał w rozmowie z Łukaszem Żurkiem z Interia.pl, że Rafał Kurzawa przed podpisaniem kontraktu z Pogonią Szczecin miał ustalone wszystkie warunki indywidualnej umowy z Górnikiem Zabrze.

Dziesięciokrotny reprezentant Polski rozstał się z Amiens w pierwszych dniach października ubiegłego roku za porozumieniem stron i od tego momentu rozglądał się za podjęciem nowego wyzwania w takim miejscu, w którym zostałyby zaspokojone jego potrzeby sportowe oraz finansowe.

Doświadczony pomocnik czekał bardzo długo na otrzymanie najlepszej dla siebie oferty i wiele na to wskazywało, że takową zaproponował mu jego były klub w postaci Górnika Zabrze.

Prezes ekipy z województwa śląskiego zdradził nawet, że 28-latek miał już ustalone kluczowe warunki kontraktu z zespołem i musiał jedynie przejść testy medyczne przed złożeniem stosownych podpisów na przygotowanej umowie.

- Rafał przyjechał do nas w poniedziałek. Był w moim gabinecie od 13:00 do 16:20. W rozmowie z nim uczestniczył jeszcze Artur Płatek. Pogadaliśmy o wszystkim. Głównie o jego przyszłości i pomyśle Górnika na niego. Z naszej strony było przekonanie, że wszystkie szczegóły zostały dograne. Przystaliśmy na jego propozycję trzyipółletniej umowy - do czerwca 2024 roku. Przyznam, że ten punkt negocjacji nieco nas zaskoczył. Myśleliśmy, że zawodnik będzie chciał krótszego kontraktu - powiedział Dariusz Czernik w rozmowie z Łukaszem Żurkiem z Interia.pl.

- O finansach oczywiście nie mogę i nie chcę mówić. Mogę tylko zdradzić, że od przyszłego sezonu miałby najwyższy kontrakt w klubie, a w krótkiej perspektywie być może najwyższy, jaki kiedykolwiek w Górniku podpisano - dodał przedstawiciel klubu.

Ostatecznie do niczego takiego nie doszło, ponieważ na ostatniej prostej do walki o względy Rafała Kurzawy włączyła się Pogoń Szczecin i to on wygrała walkę o względy pomocnika.

Rozczarowania z tego faktu nie ukrywali przedstawiciele Górnika Zabrze, którzy nie doczekali się otrzymania nawet stosownej krótkiej informacji ze strony dziesięciokrotnego reprezentanta Polski na temat odrzucenia ich propozycji.

- We wtorek miał przejść w Zabrzu badania medyczne, był już na nie umówiony. Jednak wcześniej wieczorem, po naszym meczu ze Stalą Mielec, na który zresztą wstępnie się nawet wybierał, zadzwonił i poprosił o trochę więcej czasu do namysłu - bo pojawiła się właśnie bardzo ciekawa propozycja z innego klubu. Trudno mi uwierzyć, że nagle w poniedziałek, między 18:00 a 22:00, krótko po tym, kiedy już na piśmie dostał naszą propozycję kontraktu, inny zespół - teraz już wiemy jaki - zdecydował się złożyć mu ofertę, o której wcześniej on nie wiedział. Mówiąc te słowa, absolutnie nie chcę uderzać w Pogoń, bo akurat jej wina jest tutaj żadna - powiedział prezes Czernik.

- Naprawdę szanuję jego wybór. Ma trójkę dzieci, myśli o przyszłości, pewnie podjął tę decyzję po konsultacji z kilkoma bliskimi osobami. Szkoda, że o wszystkim dowiedzieliśmy się nie od niego, tylko w inny sposób. W Górniku spędził sporą część swojego życia, w ostatnich dniach rozmawiał tutaj z ludźmi, których zna wiele lat. Nie zadzwonił z krótkim "dziękuję, że daliście mi ofertę, ale wybrałem inną". Usłyszałby "ok, szanujemy to, życzymy ci powodzenia". Tylko tyle i aż tyle - dodał przedstawiciel zespołu z Ekstraklasy.

Całą rozmowę prezesa Dariusza Czernika z Łukaszem Żurkiem możecie przeczytać na stronie Interia.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy