Raiola: Jego talent mnie przeraża!

Raiola: Jego talent mnie przeraża! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Mino Raiola jest pod wrażeniem talentu Moise'a Keana.

Urodzony w Vercelli napastnik jest jednym z największych włoskich talentów. Piłkarz podbija kolejne szczeble drużyn juniorskich Juventusu - zdobył 24 bramki w 10 meczach w zespole Giovanissimi, 14 w 15 na poziomie Allievi Nazionali, a następnie 24 w 25 spotkaniach w drużynie do lat 17. 16-latek gra teraz ze starszymi kolegami z Primavery, lecz i tam stał się wiodącą postacią zdobywając pięć goli w pięciu meczach.

- Kean to nazwisko, które trzeba mieć na uwadze w 2017 roku i nie mówię tego jako jego agent. On ma zaledwie 16 lat, ale jego talent i determinacja mnie przerażają. On może zostać jedną z największych gwiazd Juventusu - powiedział Raiola w rozmowie z "Corriere dello Sport".

Agent piłkarski stwierdził ostatnio, że odradzał Paulowi Pogbie transfer do "Starej Damy", ponieważ uważał, że włoskie kluby źle traktują młodych piłkarzy. Teraz jednak przekonuje, że pod tym względem ufa "Bianconerim".

- Włosi zawsze są czemuś przeciwni, trudno kogoś do siebie przekonać, nawet w Juventusie, który jest lata świetlne przed resztą stawki. Ten klub to fenomen we Włoszech. Są najlepiej zorganizowani i to nie przypadek, że dominują od pięciu lat. Ich zarząd jest najlepszy począwszy od Agnellego, nigdy nie słyszałem, by mówił coś nie na miejscu, nie wchodzi też na czyjeś terytorium. W "Juve" wiedzą, co mają robić i robią to dobrze.

Kontrakt Keana niedługo wygasa, co oznacza, że zainteresowane kluby mogą go pozyskać jedynie za ekwiwalent za wyszkolenie. W najbliższym czasie zawodnik ma jednak podpisać swój pierwszy, trzyletni, profesjonalny kontrakt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy