Raiola: Jego talent mnie przeraża!

Raiola: Jego talent mnie przeraża! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Mino Raiola jest pod wrażeniem talentu Moise'a Keana.

Urodzony w Vercelli napastnik jest jednym z największych włoskich talentów. Piłkarz podbija kolejne szczeble drużyn juniorskich Juventusu - zdobył 24 bramki w 10 meczach w zespole Giovanissimi, 14 w 15 na poziomie Allievi Nazionali, a następnie 24 w 25 spotkaniach w drużynie do lat 17. 16-latek gra teraz ze starszymi kolegami z Primavery, lecz i tam stał się wiodącą postacią zdobywając pięć goli w pięciu meczach.

- Kean to nazwisko, które trzeba mieć na uwadze w 2017 roku i nie mówię tego jako jego agent. On ma zaledwie 16 lat, ale jego talent i determinacja mnie przerażają. On może zostać jedną z największych gwiazd Juventusu - powiedział Raiola w rozmowie z "Corriere dello Sport".

Agent piłkarski stwierdził ostatnio, że odradzał Paulowi Pogbie transfer do "Starej Damy", ponieważ uważał, że włoskie kluby źle traktują młodych piłkarzy. Teraz jednak przekonuje, że pod tym względem ufa "Bianconerim".

- Włosi zawsze są czemuś przeciwni, trudno kogoś do siebie przekonać, nawet w Juventusie, który jest lata świetlne przed resztą stawki. Ten klub to fenomen we Włoszech. Są najlepiej zorganizowani i to nie przypadek, że dominują od pięciu lat. Ich zarząd jest najlepszy począwszy od Agnellego, nigdy nie słyszałem, by mówił coś nie na miejscu, nie wchodzi też na czyjeś terytorium. W "Juve" wiedzą, co mają robić i robią to dobrze.

Kontrakt Keana niedługo wygasa, co oznacza, że zainteresowane kluby mogą go pozyskać jedynie za ekwiwalent za wyszkolenie. W najbliższym czasie zawodnik ma jednak podpisać swój pierwszy, trzyletni, profesjonalny kontrakt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Prezes Pogoni Szczecin stanowczo: On już nie będzie u nas grał Prezes Pogoni Szczecin stanowczo: On już nie będzie u nas grał Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy