Raków Częstochowa blisko pozyskania zawodnika łączonego z Legią Warszawa

Raków Częstochowa blisko pozyskania zawodnika łączonego z Legią Warszawa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szymon Janczyk I Weszlo

Deian Sorescu może niebawem trafić do Rakowa Częstochowa - informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Sorescu od kilku miesięcy jest łączony z przenosinami do Polski. Do tej pory wydawało się, że jeśli 24-letni prawy obrońca lub skrzydłowy zjawi się w Ekstraklasie, to trafi do Legii Warszawa. Mistrzowie Polski interesowali się nim już latem, a temat wrócił w zimowym oknie. W międzyczasie o zawodnika Dinama Bukareszt pytały również kluby z innych lig, w tym z Rumunii i Turcji. Universitatea Krajowa miała zaproponować za niego 800 tysięcy euro plus 10 procent z ewentualnej kolejnej sprzedaży. Dla porównania najnowsza oferta Legii wynosi podobno 700 tysięcy.

W sprawę wmieszał się jednak Raków, który interesował się nim już wcześniej. Zdaniem Janczyka temat jest zaawansowany i częstochowianie wkrótce mogą sfinalizować transfer pięciokrotnego reprezentanta Rumunii. Wicemistrz Polski stara się o jego podpis i bardzo możliwe, że dopnie swego.

Sorescu, którego umowa z Dinamem wygaśnie 30 czerwca 2023 roku, jest jego zawodnikiem od 3,5 roku. W tym czasie rozegrał 134 mecze. W aktualnym sezonie strzelił osiem goli i zanotował asystę w 19 spotkaniach rumuńskiej ekstraklasy. Jego zespół zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.

Jak na razie plasujący się na trzeciej lokacie w tabeli Ekstraklasy Raków pozyskał zimą Szymona Czyża z Warty Poznań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy