Raków Częstochowa finalizuje transfer reprezentanta Finlandii

Raków Częstochowa finalizuje transfer reprezentanta Finlandii
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pafos

Raków Częstochowa jest o krok od pozyskania Onniego Valakariego z Pafos - informuje na Twitterze Maurycy Czarnocki.

Raków Częstochowa rozpoczął okno transferowe od dwóch ciekawych wzmocnień, a mianowicie do drużyny Marka Papszuna zdążyli dołączyć już Fabian Piasecki ze Śląska Wrocław oraz związany wcześniej z AEK-iem Ateny Strátos Svárnas.

Okazuje się jednak, że to dopiero początek ofensywy wicemistrza Polski. Wkrótce do zespołu ma dołączyć ofensywny pomocnik i – co więcej – reprezentant swojego kraju.

Według ustaleń Maurycego Czarnockiego władze zespołu spod Jasnej Góry negocjują sprowadzenie Onniego Valakariego.

22-latek jest obecnie związany z Pafos, gdzie zanotował bardzo dobry sezon. Na Cyprze bardzo cenią sobie jego umiejętności i najchętniej by się go nie pozbywali, ale sam zainteresowany naciska na transfer, bo chce walczyć o europejskie puchary.

Obecny pracodawca oczekuje za tego zawodnika 750 tysięcy euro, z kolei Raków jest gotów zaoferować pół miliona euro od razu oraz kolejne 250 tysięcy euro w postaci łatwych do zrealizowania bonusów.

Wszystko zmierza więc ku realizacji tego transferu i bardzo możliwe, że w ciągu kilku najbliższych dni reprezentant Finlandii zasili zespół Marka Papszuna. Ofensywny pomocnik będzie rywalizował o miejsce w składzie z Ivim Lópezem, o ile ten nie odejdzie. W razie potrzeby, może grać też na środku ataku.

Valakari w niedawno zakończonym sezonie rozegrał dla Pafos łącznie 28 meczów. W tym czasie strzelił 11 bramek, a do swojego dorobku był w stanie dorzucić również cztery asysty.

Kontrakt ma ważny do 31 maja 2023 roku, więc lipiec i sierpień to ostatnie momenty, w których to Cypryjczycy mogą na nim dobrze zarobić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Jesteś prototypem zawodnika, którego nienawidzę”. Gwiazdor musiał odejść z PSG „Jesteś prototypem zawodnika, którego nienawidzę”. Gwiazdor musiał odejść z PSG Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział na pytanie, kto mówił prawdę Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział na pytanie, kto mówił prawdę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy