Raków Częstochowa lepszy od Lecha Poznań. Zwycięstwo wydarte w doliczonym czasie gry [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Źródło: Canal+ Sport

Michał Skóraś zanotował ładne trafienie w hicie Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem, ale to goście z Częstochowy wygrali 2:1.

Raków Częstochowa podszedł do meczu z Lechem Poznań jako lider tabeli Ekstraklasy, mając na koncie 32 punkty. „Kolejorz” tracił do niego 10 „oczek”. Pierwsza połowa nie ukazała tej różnicy. Oba zespoły wyszły na murawę jak po swoje. Więcej celnych strzałów oddali w jej trakcie poznaniacy, ale nie skończyło się golem.

Pierwsza bramka w Poznaniu padła na początku drugiej części gry. Piłkę w okolicach swojego pola karnego stracił wtedy Filip Szymczak, a Bartosz Nowak uruchomił wbiegającego w szesnastkę Patryka Kuna. Lewy wahadłowy nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy Filipa Bednarka.

Lech stracił gola, ale nie pogodził się z wynikiem 0:1. W 67. minucie podopieczni Johna van den Broma mieli rzut wolny, który wykonywał Alan Czerwiński. Jego dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez piłkarzy Rakowa, lecz piłkę przejął Michał Skóraś. 22-latek ładnym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego dał wyrównanie swojemu zespołowi.

Gdy mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że drużyny z Poznania i Częstochowy podzielą się punktami, do siatki trafił Fran Tudor. Po analizie VAR bramka nie została uznana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Raków wyprowadził jednak jeszcze jeden cios, tym razem w pełni skuteczny. Trzy punkty gościom dał Fabian Piasecki. Napastnik strzałem głową wykończył dośrodkowanie z wolnego Iviego Lópeza.

Wygrana Rakowa oznacza, że przewodzi on tabeli z dorobkiem 35 punktów.